Eskişehirspor Kadın Futbol Takımı 2. Lig’e yükselebilme adına eleme turu maçlarına çıkıyor. Es-Es ilk tur maçında Şırnak temsilcisi Cudi Spor Kulübü ile oynamak için Kayseri’ye gitmişti. Ancak rakibi maça çıkmadı. Eskişehirspor Kadın Futbol Takımı maçı 3-0 hükmen galip tamamlamış sayıldı ve bir üst tura yükseldi. Eskişehirspor statü gereği en başarılı 2 kulüpten birisi konumunda olduğu için direkt olarak 3. tura yükselmeye hak kazandı. Temsilcimiz ikinci turda herhangi bir maç yapmayacak. Kadın futbolcularımız 3. ve 4. turu geçmeyi başarırsa 2. Lig’e yükselmeye hak kazanacak.

Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor da Çorum’da Ordu Yalıköyspor’u 2-1 mağlup etti ve bir üst tura yükseldi. 

Şırnak temsilcisi Cudi Spor Kulübü maça çıkmayınca Kayseri’de Kayserispor ile hazırlık maçı oynayan Eskişehirspor Kadın Futbol Takımı oynadığı maçı da 2-1 kazanmayı başardı. Kendisinden üst ligde bir takımı yenmenin mutluluğunu yaşayan temsilcimiz 3. ve 4. tur için iddialı olduğunu da göstermiş oldu.

Milli Takımda bulunan İrem Fatma Kara kadroda yer almazken, milli futbolcunun 3. ve 4. tur maçlarını da kaçıracağı öğrenildi.