Eskişehir'de Rus Kadını Bıçaklayarak Öldüren Sanığın Davası Şifre Engeline Takıldı Eskişehir'de Rus Kadını Bıçaklayarak Öldüren Sanığın Davası Şifre Engeline Takıldı

TÜBİTAK 2508 Slovenya Araştırma Kurumu ile İkili İşbirliği Destek Programı kapsamında yürütülen "Nanoakışkanların Modellenmesinde Kullanılan Yaklaşımların Doğal Taşınım Mini-Döngüleri Yardımıyla Değerlendirilmesi (Nanofluids Modeling Strategies Evaluation based on Natural Circulation Mini-Loops-NANOMETRE)” projesi kapsamında, Slovenya ekibi 14-17 Mayıs 2024 tarihleri arasında Eskişehir Teknik Üniversitesi'ni (ESTÜ) ziyaret etti.

Ziyaret sırasında, proje sunumlarıyla birlikte ESTÜ ortaklığında gerçekleştirilebilecek yeni bilimsel araştırma projeleri üzerinde duruldu ve laboratuvar gezileri yapıldı. Mühendislik Fakültesi Seminer Salonu’nda Doç. Dr. Elçioğlu'nun proje hakkında bilgilendirici bir sunumunun ardından Prof. Dr. Jure Ravnik "Matematiksel Modelleme Alanında Araştırmalar", Dr. Bla Kamenik "Dondurarak Kurutmanın Çok Ölçekli Modellemesi" ve Nejc VOVK "Stokes Akışında Parçacıklara Etki Eden Sürüklenme İçin Sinir Ağı Modelleri" başlıklı sunumlarını gerçekleştirdi. Sunumlar, soru-cevap oturumuyla tamamlandı.

ESTÜ Rektörü Prof. Dr. Adnan Özcan, NANOMETRE Proje Ekibini makamında kabul etti. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Onur Kaya'nın da hazır bulunduğu ziyarette University of Maribor proje yürütücüsü Prof. Dr. Jure Ravnik, Dr. Bla Kamenik ve Nejc Vovk, Türkiye ekibinden ise proje yürütücüsü Doç. Dr. Elif Begüm Elçioğlu ve proje araştırmacısı Dr. Öğr. Üyesi Erdem Özyurt yer aldı. Görüşmede devam eden projenin güncel durumu ve Eskişehir Teknik Üniversitesi ile University of Maribor arasındaki araştırma işbirliklerinin artırılması konuları ele alındı.