Talihsiz adam dişinden tırnağından artırdığı, inşaatlarda çalışıp kazandığı paralar ile ailesine bir ev almak istedi. Ama dolandırıcıların ağına düştü. Ne ev sahibi olabildi ne de 100 binlerce lira para verdiği emlakçıdan parasını geri alabildi.

Yıllarca inşaatlarda çalıştı. Bütün hayali yıllarca çalışarak biriktirdiği paralarla bir ev alabilmekti. Fazlı Ayyayla deprem felaketinin ardından bir ev satın alarak Ankara’ya yerleşme kararı aldı. Çok bilinen bir ilan sitesinden de bir ev buldu. 

Acı haber 4 gün sonra geldi; Henüz 17 yaşındaydı! Acı haber 4 gün sonra geldi; Henüz 17 yaşındaydı!

Ankara’ya gitti evi gördü beğendi. İddiaya göre emlakçı satış işlemi olmadan önce 90 bin TL’lik bir kapora istedi. Evraklar tamamlanırken emlakçı türlü bahaneler ile sürekli para istedi. Şoke eden gerçeği aylar sonra öğrendi. Dolandırıldığını anlayan adam soluğu emniyette aldı.

Show Haber mikrofonlarına konuşan Fazlı Ayyayla şu ifadeleri kullandı;

“2 ay beni oyaladı. Ben yandım başkaları yanmasın. Asla bir daha ev alamayacağım. Allahlarından bulsunlar. Evdekiler baba sen ne yaptın diyorlar ama yapacak bir şey yok. Eşten dosttan borç almıştım. Altın borç almıştım. Şimdi ne yapacağım bilmiyorum. 400-500 bin lira param gitti. Artık Neye güveneceğimi şaşırdım.”