Yaş alımı, çevresel faktörler ve genetik gibi nedenlerle alın bölgesinde zaman içinde kırışıklıklar görülmeye başlar. Bu kırışıklıkları botoks yaptırmadan gidermek mümkündür.

Yüzde kalıcı ince çizgilerin görüldüğü ilk yerlerden biri alın bölgesidir. Herkes, hatta çocuklar ve gençler bile yüzünü hareket ettirdiğinde kıvrımlar ve çizgiler oluşur. Bu, durum cildin normal bir işlevinden kaynaklandığı ve cilt elastik ve hareketli olduğu için normaldir. Bu kırışıklıklar yüz dinlenme halindeyken de görülünse işte o zaman müdahale arayışı başlayabiliyor.

Alın Kırışıklarını Giderme

Peki alın kırışıklıkları botoks dışında evde nasıl giderilir?

Alın kırışıklıklarına kesin çözüm için elbette botoks yaptırmak gereklidir. Ancak yine de alında oluşan ince çizgiler botoks yaptırmak istemeyenler için evde çeşitler çözümler ile düzeltilebilir.

Yüz masajı

Genel cilt sağlığı için edinilmesi gereken bir alışkanlık, düzenli yüz masajı. Araştırmalar, yüz masajının ciltteki dolaşımı iyileştirdiğin gösteriyor. Ayrıca kas gerginliğini azaltmaya, lenfatik akışı iyileştirmeye ve cilde doğal bir parlaklık kazandırmaya da yarıyor yüz masajı. 

Mikro akım yüz bakımı

Mikro akımlı yüz bakımları, yaşlanan cildi kaldırmak için noninvaziv ancak son derece etkili bir tedavi yöntemi. Genellikle dermatologların ve estetisyenlerin muayenehanelerinde bulunurlar, ancak aynı zamanda çok etkili ev tipi aletler de var. Bu araçlar aslında beyninizin cildinize ve kaslarınıza gönderdiğine benzeyen düşük (mikro) düzeyde elektrik akımı yayar. Mikro akımı yüzünüz için bir egzersiz gibi de düşünebilirsiniz.

Yeşil çayı içmek yerine yüzünüze sürün neler oluyor izleyin… Yeşil çayı içmek yerine yüzünüze sürün neler oluyor izleyin…

Peptit serumları ve kremleri

Peptitler, peptit bağlarıyla birbirine bağlanan amino asit zincirleri ve vücutta ve ciltte birçok benzersiz fonksiyona sahip olabilir. Kullanılan türe bağlı olarak çok çeşitli faydalar sunabilirler. Bazı peptitler nemlendirmede öne çıkılor, bazıları kolajen üretimini destekliyor, bazıları da kolajen oluşturmak, güçlendirmek ve pürüzsüzleştirmek için cilde kimyasal sinyaller gönderiyor.