Eskişehirspor, Sezonu Ankara'da 3-2'lik Galibiyetle Kapattı! Eskişehirspor, Sezonu Ankara'da 3-2'lik Galibiyetle Kapattı!

Trendyol Süper Lig'in yeni ekibi Eyüpspor'un başkanı Murat Özkaya, şampiyonluk kupasını kaldırmasının ardından İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine açıklamalarda bulundu

Özkaya, takımın Süper Lig'e çıktığı için mutlu olduklarını ancak kalıcı bir başarı için ilk hedeflerinin yeni bir stadyum olduğunu söyledi.

Özkaya, "Hayat şimdi başlıyor. Kalıcı olmak istiyorsak ilk işimiz bir stadımızın olması. Tesislerimiz çok iyi. Ama en büyük problemimiz stadımız ve bu stadı bitirmemiz gerekiyor. Eyüp halkı olarak bu stadı istiyoruz. Büyüklerimizin de takdirini bekliyoruz. Gelecek 5 yılı hayal eden, Avrupa’da mücadele eden bir Eyüpspor’un başarısı ve ülke futboluna hizmetini sürdürmesi için bu stada ihtiyacı var. En azından Eyüp halkının buna çok ihtiyacı var. Bizim projemiz var; çok amaçlı yaşayan bir stat. Biz sadece takdirini bekliyoruz" şeklinde konuştu.

"İSTANBUL DIŞINDA OYNAMAK İSTİYORUZ"

Süper Lig'e çıkmaları durumunda Esenler Erokspor’un stadını ortak kullanabileceklerinin daha önce konuşulduğunu fakat olmazsa Bursa veya Eskişehir’de maçlarını oynamak istediklerini aktaran Başkan Özkaya, "Birinci planımız stadı yapmak. İkinci planımızsa daha önce Esenler Erokspor ile konuştuğumuz şekilde Süper Lig’e çıkarsak orada oynamaktı. Daha önceden iş birliği anlaşmamız vardı. Stadı ortak kullanabileceğimiz konuşulmuştu. Eğer İstanbul’da oynayamazsak stadımız yapılana kadar Bursa ya da Eskişehir’de oynamak istiyoruz. Bursa ya da Eskişehir taraftarına, hangisi bizi kabul ederse onlarla birlikte Süper Lig’i orada yaşatmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

"ARDA TURAN'IN GELİŞİNİN AYAK İZLERİNİ SEYREDİYORSUNUZ"

Murat Özkaya, Arda Turan'ın Türk futboluna çok şey katacağını ve ona sahip çıkılması gerektiğini dile getirdi. Özkaya, "Arda Turan Türk futboluna yıllarca hizmet etmiş, milli olmuş. Çalkantılı, yüksek, şiddetli, her türlü şekilde futbola ruhunu vermiş birinin gelişinin ayak izlerini seyrediyorsunuz. İnşallah bu ülke çok büyük bir teknik direktör kazanacak. Kendi ruhunu yansıtmaya devam ederse Türk futbolu onunla beraber çok ileri gidecek. Arda Turan’a sahip çıkın, birlikte Türk futboluna hizmet edelim" dedi.