Gazeteci Fatih Altaylı şu ifadeleri kullandı;

Meral Akşener: "Bundan sonra hesaplı kitaplı bir dönem yok" Meral Akşener: "Bundan sonra hesaplı kitaplı bir dönem yok"

“AK Parti hareketli bir parti. Sürekli yeni bir isimler geçiyor. Dalgalı denizde oksijen bol olur ve daha canlılık olur ya bu durum aynen o şekilde oksijeni hep bol tutuyor. Parti içerisindekiler sürekli birbirlerini heyecanlandırıyorlar. Recep Tayyip Erdoğan için büyük şehirleri almak çok önemli. Özellikle İstanbul büyükşehir belediye başkanlığını AK Parti'nin kazandığını görmeyi çok istiyor. Meral akşener'in yapmış olduğu açıklama. Aslında Tayyip Erdoğan'ı herhalde son günlerde en sevindiren olay olmuştur. Meral Akşener'in dinlediği anda veya Meral akşener'in bana söyledikleri kendisine aktarıldığı anda veya o bölümünü izlediyse eğer, ki izlemiş de olabilir. Yüreğinin yağları ermiştir. Çünkü hani derler ya körün istediği bir göz Allah verdi iki göz. Meral hanımın bu tavrı eğer seçim gününe kadar değişmezse Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'u bu sefer aldık diyor olabilir. İstanbul mutlaka kazanılmalı ve bunu partisindeki bütün herkese ve partideki bütün herkesin hücrelerine kadar hissetmelerini sağlıyor. Böylesine bir siyasi istek başka hiçbir yerde kolay kolay görülmemiştir. Bunun için de İstanbul'a özel bir ekip kurdu. Ekibin başında da Efkan Ala var. İstanbul için doğru adayı belirlemeye çalışıyorlar.

Süleyman Soylu aday olmayacağını söyledi. Zaten Erdoğan böyle bir görevi Süleyman Soylu’ya vermezdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı kim olmalı meselesi bugün Ak Partilerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da herkesin de iktidar kanadında en temel meselesi.

Bir ismin çok öne çıktığını biliyoruz. Yapılan tüm araştırmalarda Ekrem İmamoğlu önde. Birkaç puan farkla İmamoğlu seçimleri alıyor. Bunun için de Tayyip Erdoğan şapkadan tavşan çıkaracak aday peşinde. Kürtlerden ve CHP'ye kızgın, küskün insanlardan oy alabilecek bir aday peşinde. Esenler belediye başkanını aday olarak görmek isteyenler büyük bir sükütü hayale uğramaya hazır olsunlar. Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan bu tariflere fazlasıyla uyuyor. Yeterince popülarite kazanmamış olmaması nedeniyle aday yapılmayacaktır. Murat Kurum da en uygun görülen adaylar sırasında üçüncü sırada yer alıyor. Adil Karaismailoğlu ikinci güçlü aday konumunda. En güçlü aday ise Fahrettin Koca’dır.”