AK Parti Eskişehir Milletvekili Fatih Dönmez şu ifadeleri kullandı;

Murat Özcan çok merak edilen konuyu açıkladı; İşte Eskişehir'de Kocakır'ın imara açılmama sebebi! Murat Özcan çok merak edilen konuyu açıkladı; İşte Eskişehir'de Kocakır'ın imara açılmama sebebi!

“Herkesin muharrem ayını ve aşure gününü kutluyorum. Dün TBMM’de, kürsüde AK Parti grubu adına gündemle ilgili değerlendirmelerimi yaptım. Son derece olumlu geri dönüşler var.  Maalesef Türkiye’de çevrecilik adı altında, çevre ile hassasiyeti sanıldığı kadar olmayan, hatta bir dikili ağacı bile olmayan kişilerin ülkemizin gelişmesine engel olacak ne varsa yaptıkları günlerden geçiyoruz. Akbelen’deki ağaçların kesimi ile alakalı yoğun bir tartışma yaşanıyor. Hukuki süreçler tamamlandı. İtirazların hepsi reddedildi. O santraller Aydın, Denizli ve Muğla illerinin elektrik ihtiyacını yüzde 65 karşılayacak güçte. 

Başta ana muhalefet partisi olmak üzere bazı partiler eylemcilere destek olmaya çalıştırlar. Ama gördünüz eylemciler onları da protesto ettiler. CHP bu eylemcilerin gönüllerini almak için TBMM’yi olağanüstü oturuma çağırdı. Bizim onlara tavsiyemiz TBMM’yi olağanüstü toplantıya çağırmadaki yeteneklerini CHP Kurultayını olağanüstü toplamada kullansınlar, kendileri için ve memleketleri için daha hayırlı olur.”