CHP’nin TBMM'de Akbelen için genel görüşme açılması talebine yönelik önerge 37 oy farkla reddedildi. Cezaevinde olduğu için görüşmelere katılmayan TİP Hatay Milletvekili Can Atalay'a ek olarak; görüşmelere 36 muhalefet milletvekilinin daha katılmadığı öğrenilmişti.

Hem ucuz hem ekonomik; Ancak sağlık açısından riksler var! Hem ucuz hem ekonomik; Ancak sağlık açısından riksler var!

Konu ile ilgili görüşleri sorulan Saadet Partisi Eskişehir İl Başkanı Fesih Bingöl şu ifadeleri kullandı;

Bence muhalefet milletvekilleri TBMM oturumlarına katılım konusunda duyarlı olmalı. Arzu edilen sayıda katılım olsaydı oturum tartışmaya açılabilir miydi. Bu da bir tartışma konusu. Çünkü muhalefet vekilleri tam katılım sağlasaydı da kuliste oturan AK Partililer oy kullanıp yine görüşülmemesini sağlayacaklardı görüşü var. TBMM’de yine oturum olmayabilirdi. Muhalefet vekilleri her şeye rağmen tam kadro katılım sağlamalıydı. Ben de bu görüşü savunuyorum. TBMM'de Akbelen için genel görüşme açılması talebine yönelik önerge veriyorsanız tam kadro orada olmanız lazımdır. Bu bir kusurdur. Eleştirilere hak veriyorum.


CHP’den 6 milletvekili, Yeşil Sol Parti’den 15 milletvekili, İYİ Parti’den 6 milletvekili, DEVA Partisinden 3 milletvekili, TİP’ten 2 milletvekili, Demokrat Parti’den 2 milletvekili, DBP’den 2 ve HDP’den 1 milletvekili katılmamıştı.