İYİ Parti'nin Eskişehir adayları belli oldu; Eskişehirli isimlerle yarışacaklar! İYİ Parti'nin Eskişehir adayları belli oldu; Eskişehirli isimlerle yarışacaklar!

Vatan Partisi Eskişehir İl Başkanı Furkan Kaplan şu ifadeleri kullandı;

“Vatan Partisi olarak 2024 yerel seçimlerine hazırlanıyoruz. Herhangi bir ittifak düşünmüyoruz. Kendi adaylarımız ile seçimlere gireceğiz. Aday olmak için bize başvuranlar var. Eskişehir’in sorunlarını bilen adayları göstereceğiz. 

Türkiye’de belediye başkanından ziyade bir şehir planlaması sorunu var. Şubat ayında çok acı bir deprem süreci yaşadık. Bu yerel seçimlerin tek konusu deprem olmalı. Polemiklerden kaçınmalıyız. A Partisi, B Partisinin yönettiği illerde depremde ciddi yıkımlar oldu. Herkes birbirine suç atmaya çalıştı. Ülkemizde bir şehir planlama problemi var. Bizim insanımız mağdur olduktan sonra tartışmaların hiçbir kıymeti yok. Yerel seçimlere kentsel dönüşüm, güvenli bina ve herkese yetecek bina hedefi ile hazırlanıyoruz. Ülkemizde kiralık konut sorunu yaşanıyor. Depremde gördük ki TOKİ’nin yaptığı binalarda bir çatlak dahi oluşmadı. TOKİ bina yaparsa herkese yetecek güvenli konutlar sağlanır.  Eskişehir’e özgü sorunlar var. Trafik, otopark, altyapı gibi. 

Eskişehir’de kentsel dönüşüm yerine evsel dönüşüm var. Müteahhit geliyor evi yıkıyor ve yerine 3 katlı ev yapıyor. Sokak aynı sokak. Altyapı aynı altyapı. Kapının önündeki otomobil sayısı 3’e katlanıyor. Şehirlerdeki sıkışmayı daha da artarak kentsel dönüşüm yapamazsınız. Olası bir depremde işiniz müteahhitin ne kadar güvenli bir yapı yaptığına kalıyor. Her belediye denetlediğini söylüyor ancak yaşananları deprem sürecinde gördük.”