5.1'lik deprem sokağa döktü! Validen ilk açıklama...

Niğde'dek 5.1'lik deprem Niğde ve Aksaray'ı sokağa döktü! Validen ve Kaymakamdan ilk açıklamalar...

GENEL 20.09.2020, 22:56 20.09.2020, 23:40
5.1'lik deprem sokağa döktü! Validen ilk açıklama...

Niğde'nin Bor ilçesinde 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 22.08'de merkez üssü Niğde'nin Bor ilçesi olan 5.1 büyüklüğünde bir sarsıntı kaydedildi.

Depremin 6.97 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

Yaanan depremin Niğde ile birlikte Aksaray'da da şiddetli hissedildiği öğrenildi...  Niğde ve Aksaray sokağa döküldü... 

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek yaptığı ilk açıklamada, "Şu ana kadar bize ulaşan can ve mal kaybı yok" dedi. 

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Bor ilçesinde meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depreme ilişkin, "Çok şükür şu ana kadar bize intikal eden her hangi bir can ve mal kaybı söz konusu değil. Arkadaşlarımız irtibat halinde, Arama Kurtarma ekipleri, jandarma ekiplerimiz, kaymakamlarımızla irtibat halindeyiz. Şu ana kadar bir şey intikal etmedi. Bor merkezli bir deprem oldu. Araştırmalarımız sürüyor olumsuz bir durum söz konusu değil. Olay yeni olduğu için kriz merkezini topladık, gerekli haberleşmeleri yapıyoruz. Çok yeni olduğu için net bir şey söylemek doğru değil" diye konuştu. 

Bor Kaymakamı Mehmet Yavuz da, ilk açıklamasında "Bize herhangi bir şey ulaşmadı. Sorup öğrenmeye çalışıyoruz" dedi.

Aksaray'da da hissedildi

Niğde’nin Bor ilçesindeki 5.1 büyüklüğündeki deprem Aksaray’da da hissedildi. 

Depremi hisseden vatandaşlar korkuyla evlerinden dışarı çıkarken, şu ana kadar Aksaray’da herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Depreme Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yakalanan vatandaşlar ve hasta yakınlarının da hastane önüne çıktıkları görüldü. Deprem sonrası emniyet, sağlık, İl Acil Afet Durum (AFAD) Müdürlüğü, Aksaray Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ekipleri de tam kadro hazır hale getirildi. Polis ekipleri de sokaklarda devriye attı. Aksaray’da şu ana kadar kayda giren herhangi bir olumsuzluk olmadığı belirtildi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@