Yemen'deki olaylar

- Yemen ordusu, Nihm ilçesinde Husilere ait bir İHA'yı düşürdü - Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri, Hudeyde'de bir füze rampasını tahrip etti - Dali ilinde HDG güçlerinin kurduğu pusuda 5 Husi öldü, 4 Husi ise esir alındı

banner265
GENEL 16.02.2018, 01:15
Yemen'deki olaylar

MARİB (AA) - Yemen ordusunun, Sana'nın doğusundaki Nihm ilçesinde Husilere ait bir insansız hava aracını (İHA) düşürdüğü bildirildi.

Yemen ordusuna ait "26sepnews.net" sitesinde yer alan habere göre, ordu birlikleri Sana'nın doğusundaki Nihm ilçesinde bulunan El-Menara bölgesinde bir İHA'yı düşürdü. Haberde, Husilerin İran yapımı İHA'ları cephelerde istihbarat toplamak amacıyla kullandığı ifade edildi.

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin ise Hudeyde kentinde Husilere ait bir füze rampasını tahrip ettiği, saldırıda ölen ve yaralananlar olduğu belirtildi ancak sayı verilmedi.

Haberde ayrıca askeri bir kaynaktan, ülkenin güneyindeki Ed-Dali ilinin kuzeyinde Halk Direniş Güçlerinin (HDG) kurduğu pusuda biri komutan 5 Husinin öldüğü, 4 Husinin ise esir alındığı bilgisi paylaşıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Eskişehir Yunus Emre Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Pehlivan'ı Başarılı Buluyor musunuz?
Eskişehir Yunus Emre Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Pehlivan'ı Başarılı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@