Yılmaz Özdil: "Atatürk’ü Allah’a borçluyuz"

Yılmaz Özdil: “Atatürk’ü Allah’a geriye kalan her şeyi de Atatürk’e borçluyuz. Atatürk her konuda akıl ve bilimi ön planda tutuyordu.”

GENEL 28.04.2022, 21:06 28.04.2022, 21:11
Yılmaz Özdil: "Atatürk’ü Allah’a borçluyuz"

Gazeteci Yılmaz Özdil, Candaş Tolga Işık İle Az Önce Konuştum programına konuk oldu.

Yılmaz Özdil programda şu ifadeleri kullandı;

“Atatürk’ü Allah’a geriye kalan her şeyi de Atatürk’e borçluyuz. Bu memleketi kuran insanlara bu memleketin gerçekten borcu var. Mustafa Kemal Atatürk’ün arkasında olağanüstü idealist bir kadro vardı. Bu kadroda yer alanların hiçbirisi kendisine rant sağlamamış. Yaptıkları her hizmeti vatana millete hediye etmişler. 

Atatürk her konuda akıl ve bilimi ön planda tutuyordu. İngilizler Ankara’nın başkent olmasını istemiyordu. Bunun iki sebebi var. İlki İstanbul’da yaşamak istiyorlar. İkincisi de Cumhuriyeti bunlar sürdüremez ve saltanatı geri getiririz inancı. Rusya, Afganistan ve Yunanistan dışındaki tüm ülkeler İstanbul’u istiyordu. Atatürk, ABD’ye paranız yoksa size para verelim demiş bir insan. Diplomatik yolla aşağılamanın en güzel örneklerinden birisi. Ankara sıradan bir başkent değildir. Saltanatın bu ülkeden gönderilmiş olmasının bir simgesidir. Ankara demokrasinin ve halkın önderliğinin sembolüdür.”
 

Yorumlar (0)
16
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Namaz Vakti 23 Mayıs 2022
İmsak 03:43
Güneş 05:30
Öğle 13:00
İkindi 16:55
Akşam 20:19
Yatsı 21:58

Gelişmelerden Haberdar Olun

@