Vefakâr sağlık çalışanları 14 Mart Tıp Bayramında da depremzede çocukların, vatandaşların yardımına koşmayı sürdürüyor.

Hatay’ın Reyhanlı ilçesine bağlı köylerde görev yapan sağlık ekipleri depremzede çocukları bir an olsun yalnız bırakmıyor. Eskişehir’den deprem bölgesine gönüllü olarak ikinci kez göreve giden Gökçe hemşire, çocukların hem umudu hem en yakın arkadaşı oldu.

Depremzede vatandaşların adeta ailesi olan sağlıkçılar, yaşanan afetten sonra acılı insanların yaralarının sarılması için tüm gayreti göstermeye çalıştıklarını belirttiler.

Reyhanlı’da görev yapan Eskişehir 112 ekip sorumlusu Acil Tıp Teknisyeni Gökçe Doğan, depremzede çocukların hem umudu hem en yakın arkadaşı oldu. Deprem psikolojisini atlatmaları için özellikle çocukları bir an yalnız bırakmayan Gökçe Doğan, imkânlar dâhilinde ekip arkadaşlarıyla birlikte yardımda bulunmayı da ihmal etmiyor. Çocukların gönülden sevgisini kazanarak onların ‘Gökçe ablası’ olan Doğan, şeker ve çikolata da dağıtarak bir nebzede olsa küçüklerin yüzünde tebessüm oluşmasını sağlıyor.

Sağlık hizmetlerinin yanı sıra çocuklarla oyun oynayıp, küçük kuzuları seven sağlıkçılar vatandaşların takdirini topladı.

Eskişehir'de aşılanan hayvan sayısı açıklandı! Eskişehir'de aşılanan hayvan sayısı açıklandı!

Acil Tıp Teknisyeni Gökçe Doğan, “Yaşanan depremlerin ardından deprem bölgesinde görevimizi sürdürüyoruz. İlk Nurdağı’nda görev yaptık. Değişimden sonra ikinci kez gönüllü olarak Hatay’a geldik. Reyhanlı ilçesine bağlı köylere sağlık hizmeti götürmeye gayret ediyoruz. Depremzede çocuklarla arkadaş olduk. Onların yüzlerinin gülmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Devletimiz sağ olsun. Yaraların sarılması için tüm kurum kuruluşlarıyla sahada arkadaşlarımız. Sağlık Bakanlığımızdan bulunduğumuz talepler gönderiliyor bizler de depremzede vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. 14 Mart Tıp Bayramında bu günümüzü ilk kutlayan çocuklar oldu. Çocuklarla neşeli vakit geçirmeye çalışıyoruz.” dedi.