Uzmanı uyardı! Vücudunuzdaki bu değişimler kanserin habercisi olabilir Uzmanı uyardı! Vücudunuzdaki bu değişimler kanserin habercisi olabilir

Osman Aygün’ün açıklamaları şu şekilde;

“Adım Osman Aygün. Derneğin kurucu üyelerinden birisiyim. 48 yıldır görme engelim var. Elektrik tesisatı işi yapıyordum. İş kazası sonrasında gözlerimi kaybettim. 

Eskişehir eğitim almış görme özürlüler için diğer şehirlere nazaran daha iyi bir şehir. En çok sarı çizgiler konusunda sorun yaşıyoruz. Tramvay ve otobüslere inip binerken çok zorlanıyoruz. Tramvaylarda bulunan anons sistemi belediye otobüslerinde yok. İzmir’de, İstanbul’da bulunan basit bir sistem Eskişehir gibi bir kentte yok. ATM’lerde de sesli sistem olması gerekiyor. Böyle bir sistem bulunsa hiç kimseye ihtiyaç duymadan paramı çekebilirim. 

Eğitim almış 20-25 görme engelli arkadaşımız sorunsuz bir şekilde Eskişehir’de dolaşabiliyor. Eskişehir’de evinden çıkamayan yüzlerce engelli birey var. Derneğimizde bağımsız hareket eğitimleri veriliyor. Şu an 30-35 engelli birey şu an bu dersleri alıyor. Gelmeyenlere durumu anlatıyoruz. Çağrılarımızı yapıyoruz.”