13 bin personel alımı yapılacak

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül bir son dakika açıklaması yaparak personel alımı müjdesi verdi.

GÜNDEM 22.02.2021, 14:18
13 bin personel alımı yapılacak

Adalet Bakanlığı'na 13 bin personel alımı yapılacak Adalet Bakanı Abdulhamit Gül bir son dakika açıklaması yaparak personel alımı müjdesi verdi.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine infaz koruma memuru alımı yapılacağı açıklandı. Bakan Gül yaptığı açıklamada, "Sevgili genç arkadaşlarım, personel alım ilanımız yayımlanıyor. İnfaz koruma memuru, mübaşir, zabıt katibi, psikolog gibi çeşitli kadrolara 13.202 yeni personel alıyoruz. Adalet teşkilatımızı sizlerle güçlendireceğiz. Şimdiden hayırlı olsun." dedi.

EN AZ 6 BİN İKM ALIMI

Bu alımda en fazla sayısının infaz koruma memurlarına ayrılması bekleniyor. 6 binden fazla infaz koruma memuru alımı için başvuru şartlarının şu şekilde olması bekleniyor:

YAŞ ŞARTI

İKM alımında yaş, KPSS'ye girilen yıla göre dikkate alınır. 2020 KPSS 'ye girilen tarihte adayların 30 yaşını bitirmemiş olması istenir. CTE, "Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak;  Merkezî sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla; infaz ve koruma memurları için 30 yaşını bitirmemiş olmak (KPSS'nin yapıldığı tarih dikkate alınır. İlanın yayımlandığı yıl değil)" dedi.

MEZUNİYET

İKM alımına en az lise mezunu adaylar başvurabilir.

KPSS ŞARTI

İKM alımında adayların KPSS 2020'den en az 70 alması gerekmektedir.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Eskiṣehirli İş Adamları Ve siyasetçiler Sizce Eskişehirspor’a Yeterince Sahip çıktı mı?
Eskiṣehirli İş Adamları Ve siyasetçiler Sizce Eskişehirspor’a Yeterince Sahip çıktı mı?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@