Eskişehir Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Gürdal Sarıkaya şu açıklamaları yaptı;

“Temsil ettiğimiz makamda hiçbir şekilde leke sürdürmeden üyelerimize hizmet etmeye çalışıyoruz. Bugün içerisinde bulunduğumuz durum bizden kaynaklı değildir. Türkiye - Ermenistan maçı Eskişehir Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen odalara talimat vererek üyelerinize forma ve maç bileti satabilirsiniz diye talimat verdi. Biz de bu talimatın ardından üyelerimize SMS göndererek durumu anlattık. Maça gitmek isteyenler bize ulaşsınlar dedik. Meslektaşlarımızdan yoğun bir talep oldu. 100 kişi olunca Ekrem Birsen’e ulaştım. Kendisi de kayıtları toplamaya devam et dedi. 3 günde toplam 250 kişinin kaydını yaptık. 27 Ağustos’ta bu isimleri ve paraları biz  Eskişehir Esnaf Odaları Birliği’ne gönderdik. Pazartesi günü Ekrem Birsen yeni başvurular alabilirsiniz, hala bilet var dedi.

Abdulkadir Adar: "Bu durum CHP Eskişehir il örgütü için gerçekten bir ayıptır" Abdulkadir Adar: "Bu durum CHP Eskişehir il örgütü için gerçekten bir ayıptır"

Biz yeni kayıtları toplamaya başladık. 30 Ağustos Çarşamba gününe kadar da 309 başvuru daha aldık.  Bu isimleri de düzgün bir şekilde Eskişehir Esnaf Odaları Birliği’ne teslim ettik. Toplam 559 kişilik isim listesi göndermiş olduk. Bize gelen bilgiye göre her üyeye maraton tribün bileti ve milli takım forması teslim edilecekti. 559 başvuru olmasına rağmen Ekrem Birsen bize 168 bilet temin ettiğini söyledi. Ben bu kurumu kesinlikle kabul etmedim. Diğer 391 bilet ve formayı da isteriz dedik. 240 bilet daha eklendi. Bize toplam 408 bilet verilmiş oldu. Bizi zor durumda bıraktılar.

Ekrem Birsen bize, “TFF bize bu kadar gönderdi, yapacak bir şey yok” demeden öteye geçemedi. Ekrem Birsen’in hatasını telafi etmesi gerekiyordu. Eskişehir Berberler ve Kuaförleri Odası temsilcisini zor durumda bıraktı. İnsanlar ile karşı karşıya kaldık. Üyeler bize ‘paramızı verdik neden biletimizi vermiyorsunuz’ diyorlar. İçlerinde “Maraton tribün bileti dediniz ama kale arkası biletleri geldi” diye serzenişte bulunan üyelerimiz de var. Odamız çok ağır ithamlar ile karşılaştı. Biz bu işten kesinlikle 1 lira bile kazanmadık. Bu paralar bizim kasamıza girmedi. Biz sadece köprü görevi görmek istedik. Düştüğümüz durum bizi zor durumda bıraktı. Parasını ödediğimiz 151 kişinin bileti bize teslim edilmedi. Paranın iadesini de kabul etmiyorlar. Odamız zan altında bırakılıyor. 34 esnaf odasını teslim eden Eskişehir Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen beni bu duruma düşürdü. Kendisini kınıyorum. Yardım istediğim halde bir şey yapmıyor. Biz kendisine güvenmiştik. Biz üyelerimiz için fazlasıyla mücadele ettik.

Maç bileti bulabilmek için çalmadığımız kapı kalmadı. Biz oda olarak üzerimize düşeni yaptık. Bizi bir kumpasın içerisine düşürdüler. Bu oda kimsenin oyuncağı değil. Kimse buraya işaret ettiği kişiyi oturtamaz. Biz burada sandıktan aldığımız güç ile oturuyoruz. Ekrem Birsen’in hatası nedeniyle biz üyelerimize mahcup olduk. Eskişehir Valiliğinin bu konu ile en ufak bir alakası yoktur.”