Bilecik’te ’Bisiklet’ etkinliği

Bilecik Belediyesi, Bilecik Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ve Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilciliği işbirliğinde, ’’Dünya Otomobilsiz Yaşam Günü’’ etkinlikleri çerçevesinde bisiklet turu etkinliği gerçekleştirildi.Cumhuriyet...

HABERDE İNSAN 25.09.2017, 09:54
Bilecik’te ’Bisiklet’ etkinliği

Bilecik Belediyesi, Bilecik Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ve Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilciliği işbirliğinde, ’’Dünya Otomobilsiz Yaşam Günü’’ etkinlikleri çerçevesinde bisiklet turu etkinliği gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinliğe; Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Kadri Şentürk, Bilecik Çevre Şehircilik İl Müdürü Ömer Bolat, Bilecik Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü Hülya Eçen Çalışkan, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Serkan Bircan, Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilcisi Hakan Yavuz ve bisikletliler katıldı.

İl protokolü ve vatandaşların katıldığı bisiklet turu kapsamında katılımcılar, Tepebaşı-Atatürk Bulvarı, Ertuğrul Sokak-Stadyum Caddesi, 75. Yıl Cumhuriyet Parkı, Ormancılar Sokak, 6 Eylül Caddesi, Atatürk Bulvarı, Tevfikbey Caddesi ve Cumhuriyet Meydanı arasında pedal çevirdi.

Günün ve haftanın anlam ve önemine değinen Bilecik Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü Hülya Eçen Çalışkan Bilecik’te güzel ve anlamlı bir aktivitenin gerçekleştirildiğini belirterek, ’’Ben öncelikle Belediye Başkanımız Selim Yağcı adına bütün katılımcıları selamlıyor, değerli paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bugün aynı zamanda Ulaşımda Değişim Haftası için bir araya gelirken aynı zamanda Avrupa Spor Etkinliklerini kutlamış oluyoruz. 23 ve 30 Eylül tarihleri arasında Avrupa Spor Haftası etkinlikleri başladı ve bizler de pedallarımız ile bu etkinliğe destek vereceğiz. Bildiğiniz gibi Avrupa Hareketlilik Haftası diğer bir anlamda Bilecik Belediyesi olarak Mayıs ayında kutlamıştık. Ancak bugün daha kalabalık ve coşkuluyuz. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilcisi Hakan Yavuz ise; “ Bugün Dünya Otomobilsiz Yaşam Günü etkinlikleri kapsamında Bilecik Belediyesi, Bilecik Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ve Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilciliği işbirliğinde; güzel bir etkinliği gerçekleştirdik. Yüze yakın bisikletli dostumuzla birlikte 4 kilometre bisiklet kullanacağız. Bisiklet kullanmamızın faydalarını anlatacağız. Buna ilişkin bisiklet kullanımı ile ilgili işaret ve levhaları paylaştık ve öğrendik. Bundan sonra şehir içinde daha çok bisiklet kullanımı ve buna ilişkin konularda farkındalık oluşturmaya çalıştık. Ben bu anlamda bütün paydaşlara ve katılımcılara teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Renkli ve güzel görüntülerin oluştuğu programda katılımcılara çeşitli hediyeler takdim edilerek, etkinlik sona erdi.

Yorumlar (0)
16
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Namaz Vakti 24 Mayıs 2022
İmsak 03:43
Güneş 05:30
Öğle 13:00
İkindi 16:55
Akşam 20:19
Yatsı 21:58

Gelişmelerden Haberdar Olun

@