İstanbul Havalimanı’nda bir kargo uçağı, ön iniş takımı açılmayınca gövde üzeri iniş yaptı. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

İstanbul Havalimanı’nda korkutan dakikalar yaşandı…

Saat 08.30 sıralarında yabancı bir havayolu şirketine ait kargo uçağı, iniş takımları açılmayınca gövdesi üzerine iniş yaptı.

İniş takımları açılmadı

Edinilen bilgiye göre FEDEX şirketine ait kargo uçağının iniş takımları açılmadı.

Olay yerine sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Ölen ya da yaralanan yok

Korkutan olayda can kaybı veya yaralanma yaşanmadı.

Hava trafiği etkilenmedi

Havalimanında uçuş trafiğini etkileyen bir durum olmadığı öğrenildi.

Bakanlıktan açıklama geldi

Iniş Anı

Yaşanan kazayla ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan durum değerlendirmesi geldi.

İniş takımı kapalı vaziyette iniş yaptı

Komşuda 20 yaşındaki gencin öldürülmesi olayında flaş gelişme! Komşuda 20 yaşındaki gencin öldürülmesi olayında flaş gelişme!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından yapılan açıklamada, “Fedex Havayolları’na ait N110FE tescil işaretli, Boeing 763 tipi hava aracı, saat 07:55 lokalde pilot ifadesine göre hidrolik arızası nedeniyle ön iniş takımının açılmadığı bilgisini İstanbul Havalimanı ATC ünitesine bildirmiş ve 08:17 lokalde ön iniş takımı kapalı vaziyette 16R pistine iniş yapmış ve pist içerisinde kalmıştır” denildi.

“Araştırma ve inceleme çalışmaları başlatılmıştır”

Yapılan açıklamada ölen yada yaralanan olmadığı vurgulanarak şu ifadeler kullanıldı:

Havalimanına iniş yapan uçağa Havalimanı Kurtarma ve Yangınla mücadele Servisi ekipleri (ARFF) tarafından müdahale edilmiş olup, pist notamlanmıştır. Kazada ölen ya da yaralanan olmamıştır. Başkanlığımız tarafından uzmanlar görevlendirilerek araştırma ve inceleme çalışmaları başlatılmıştır.