Galatasaray'dan ayrılan milli futbolcu Eskişehirspor'a transfer oldu! Galatasaray'dan ayrılan milli futbolcu Eskişehirspor'a transfer oldu!

Eskişehirspor Teknik Direktörü İbrahim Baş şu ifadeleri kullandı;

"Bizden memnun olan insanların sezon sonunda elde edilmesi gereken şampiyonluk ile daha mutlu olması çok daha önemli. Yeni sezon hazırlıklarımız devam ediyor. Çalışmaları 3 etaba ayırdık. İlki geçen seneden süregelen arkadaşların durumlarıyla ilgili olan kısım. İkincisi yeni transferlerin durumları ile ilgili. Üçüncüsü de genç kontenjanların durumları ile ilgili. Sosyal olsun, sportif olsun, fizyolojik olsun bu çalışmaların neticesinde birinci etabı geride bıraktık. Gayet de verimli ve iyi oldu. İkinci etap çalışmalarımız başladı. Yaklaşık 14 günlük süreç bizi bekliyor. Her gün çift antrenman yapacağız. Bu etapta 4 tane hazırlık maçı oynamayı planlıyoruz. Üçüncü etap öncesinde bunları yapacağız çünkü üçüncü etap bu takımın kaderini belirleyecek oyuncu grubundan oluşacak. Çalışmalar gayet iyi gidiyor. Amacımız Eskişehirspor’u seven herkesi mutlu edecek bir ortam oluşturmak. Bütün çalışmalarımız bu yönde. Olumsuz hiçbir durum yok. 

Normal şartlarda 21 oyuncu ve 3 kaleci ile çalışmayı seviyorum. Ancak TFF’nin ortaya koyduğu statü bizi biraz daha geniş bir kadro ile çalışmak zorunda bıraktı. Antrenmanları da zaten kategori kategori böyle böyle gruplar halinde çalışarak, herkesten aynı verimi alabilme adına antrenmanları yapıyoruz. Çok kalabalık bir grupla çalışmak bir antrenör için zor hususlardan bir tanesi. Şampiyonluğu oynayan bir takımda genç oyuncuların biraz dikkatli ve hassasiyetle değerlendirmesi gerektiğini düşünüyoruz. O yüzden kalabalık olmamızın sebebi bu duruma biraz hassasiyet göstermemizden kaynaklanıyor. Gençleri iyi değerlendiren ve gençleri iyi yorumlayan takım bence bu ligde başarılı olacak. 21 yaşından küçük oyuncuların iyilerini TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig ekipleri süzerek aldı. Ortada kalan 21 yaş altı yetenekli oyuncuları 160 tane BAL takımı almaya çalışacak. 3 oyuncu oyunda 3 de yedek kulübesinde olması gerektiği için 960 tane verimli olabilecek oyuncu bulunması gerekiyor. Dolayısıyla bizim bu oyuncu grubunun en iyilerini bünyemizde barındırmamız lazım. Eskişehirspor U19 takımındaki oyuncuları çok yakından takip ediyoruz. A takımdaki bir oyuncumuz, U19 takımımızdaki futbolcudan daha alt seviyede ise kaybedecek zamanımız yok.

Alanyaspor'dan genç oyuncular Mustafa Arda Kartal ve Berke Çelik kadromuza katıldı. İkisi de önü açık oyuncular. Ancak ikisi de U19 liginde oynadılar."