İYİ Parti Eskişehir Milletvekili İdris Nebi Hatioğlu Eskişehir yerel basınından bazı isimleri evinde konuk etti. Burada gazeteciler ile sohbet eden İYİ Partili vekilin bazı cümleleri kamuoyunda geniş yankı buldu.

Soner Uçak'ın haberinden alınan bilgilere göre İdris Nebi Hatioğlu’nun konuşmalarının bir bölümü şu şekilde;

"Yerel seçimlerde AK Parti ve CHP mücadelesi yaşanacaktır. Büyükşehir için yine ikisi yarışacak. CHP ile İYİ Parti bir arada olamaz artık. Çok zor. İYİ Parti kendi adaylarıyla bütün il ve ilçelerde ortaya çıkmalı. Benim Yılmaz Büyükerşen ile sıkıntım yok. Hoca’mızda kızar belki ama İYİ Parti adayını çıkardığı zaman, iyi bir aday çıkardığı zaman CHP’nin Eskişehir’de seçim kazanma şansı sıfır!  Herkes kendi adayını çıkarsın, bakalım kim kazanacak?  İYİ Parti kimsenin cebinde değil. Hocam önümüzdeki seçimlerde İYİ Parti’yi cepte görüyor ama İYİ Parti cepte falan değil. 90 bin oyumuz var. İyi bir aday çıkarıp bunu 120 bine çıkarabilir miyiz? Oyumuzu artırabiliyor muyuz? En azından bunu görürüz. Eskişehir’de denklem İYİ Parti üzerinde kilitlenmiş durumda.

Havalar bir sıcak bir soğuk; Eskişehirli vatandaşlar bu uyarılara dikkat! Havalar bir sıcak bir soğuk; Eskişehirli vatandaşlar bu uyarılara dikkat!

Vatandaş artık “Biz yılmaz Hoca’yı seviyoruz, sayıyoruz oy da verdik ama bundan sonra vermeyeceğim’ diyor. Niye vermeyeceksin, diye soruyorum. Bunlar hiçbir şey yapmıyor diyor. Yılmaz Hoca’mın işi çok zor. Eskiden üst seviye kesinlikle oy verirdi. Doktor, avukat, hocalar artık vermeyeceğiz diyorlar. CHP’nin oyu azalacak, Hoca’nın eski aktifliği yok oluyor. Onun için belediye seçimlerinde çok farklı bir tablo çıkabilir.”