Vali Aksoy'un çiçeklerle karşılandığı törende öğrencilerin konserini dinledikten sonra sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti ve tatilde kitap okumalarını tavsiye etti. Karneleri ve hediyeleri öğrencilere bizzat dağıtan Vali Aksoy, Okul Müdürü Ayhan Yerli'den bilgi aldı.

Vali Aksoy'un açıklamaları şu şekilde: "Bugün Eskişehir genelinde toplam 518 okulumuzda 147 bin 273 öğrencimiz karne alıyor. Bu eğitim-öğretim yılını ciddi bir olumsuzluk yaşamadan tamamladık. Hedefimiz, önümüzdeki eğitim-öğretim yılına hazırlık yapmak ve çocuklarımızın en iyi şekilde eğitim almasını sağlayacak çalışmaları ortaya koymak. Ben, bu eğitim-öğretim yılında emek ortaya koyan bütün öğretmenlerimize, okul idarecilerimize, il ve ilçe milli eğitim müdürlerimize teşekkür ediyorum. Bir özveri içerisinde güzel bir eğitim-öğretim yılı geçirdik. Hedefimiz, önümüzdeki yıl daha iyi bir eğitim-öğretim yılını, daha başarılı bir öğretim yılını yakalamak. Bu anlamda çalışmalarımızı bu çerçevede daha titizlikle yürütmeye devam edeceğiz. Ben çocuklarımıza iyi tatiller diliyorum. Tatillerinde dinlenmelerini, fırsat buldukça kitap okumalarını ve önümüzdeki yıla daha zinde bir şekilde hazırlanmalarını istiyoruz. Velilerimizin de bu süreç içerisinde çocuklarımızla yakından ilgilenmelerini ve önümüzdeki yıla daha hazır bir şekilde gelmelerini sağlamaları konusunda onların da katkılarını bekliyoruz. Eğitimde başarıyı yakalayabilmek, okul yönetimi, öğretmen ve velinin karşılıklı iş birliği içerisinde gerçekleştiriliyor. Bu anlamda ilgi gösteren tüm velilerimize de teşekkür ediyorum. İyi tatiller diliyorum."

Eskişehir'de İhbara giden polis memuru ağır yaralandı Eskişehir'de İhbara giden polis memuru ağır yaralandı

Törene, Vali Hüseyin Aksoy'a Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, protokol mensupları ve okul yetkilileri eşlik etti.