MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir:

“Her zaman söylediğimiz gibi, Eskişehirspor bu şehrin en büyük markasıdır. Eskişehirspor küme düştüğünde Eskişehir kenti de küme düşüyor. Türk futboluna önder olmuş, tribün kültüründe de örnek olmuş bir kulüp. Ama ne yazık ki Eskişehirspor son yıllarda yalnız bırakılıyor. Şu an ki yönetim canla başla bu durumdan kurtulabilmek için mücadele ediyor. Son genel kurulda şirketleşme adına yetki alındı. Yıllardır şehirde Eskişehirspor şirketleşsin deniliyordu. Yönetim bu konuda gereğini yapacaktır. 

Futbol artık sponsor firmalar ile dönüyor. Eskişehir’de bulunan seçilmişler, atanmışlar, belediyeler, odalar, STK’lar Eskişehirspor’a destek olmalı. Siyasiler de üzerine düşeni yapmalı. Özellikle isim sponsorluğu konusunda gerekli adımlar atılır. Mehmet Şimşek ve arkadaşlarına destek olmak lazım. İyi niyetleri ortada. Yılmadan, yıkılmadan kulübü ayakta tutmaya çalışıyorlar.

Eskişehirspor altyapısından yetiştirdiği futbolcularla ülkemizde nam salmış bir kulüp. Spor Bakanımızın yeni altyapı binası müjdesi de çok kıymetli. İnşallah en kısa sürede tamamlanır ve Eskişehirspor orada yeni yetenekleri yetiştirmeye başlar. 

Yerel ve genel yönetimlerin Eskişehirspor’a destek vermesi lazım. Odunpazarı Belediyesinin Ihlamurkent’teki petrol istasyonunu Eskişehirspor’a vermesi gerekiyor. Kimse cebinden bir şey vermiyor. Eskişehirspor bu şehrin en kıymetli markası. Mevcut yönetim de güvenilir bir yönetim. Bu konuyu siyaset malzemesi yapmaya gerek yok. Transfer tahtasının açılması için bu adımların bir an önce atılması gerekiyor. Kimse siyasi hesaplarla bu işleri bulandırmaya kalkmasın.”