MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir şu ifadeleri kullandı;

"Nebi Hatipoğlu’nun istifa kararı bizim için aslında çok büyük bir sürpriz olmadı. Malumun ilanı oldu. 14 Mayıs seçimlerinde Nebi bey kararın sinyalini vermişti. Kemal Kılıçdaroğlu'nun Eskişehir mitinginde platformda kendisini görmemiştik. Seçim çalışmaları ve seçim sonrası yaptığı açıklamaların arasında, aradığını bulamadığını ve her an ayrılabileceği sinyallerini zaten almıştık. Sadece zamanlama açısından bu kadar erken beklemiyorduk. Sürpriz olan zamanlaması oldu. Cumhur ittifakının Büyükşehir adayları için görüşmeler genel merkez düzeyinde sürüyor. Öyle  bir niyeti  varsa  mutlaka değerlendirilecektir. Onu zaman içerisinde göreceğiz. Nebi Hatipoğlu’nun bir basın açıklaması yapıp ayrılma nedenlerini  ve istifa etme  nedenlerini  açıklamasını bekleyeceğiz. Sebeplerini üç aşağı beş yukarı tahmin ediyoruz. Herkesin hedefleri vardır. Muhtemelen İYİ Parti ile hedeflerinin uyuşmadığını gördü. Kaçınılmaz bir sondu. Cumhur ittifakına çalıştı diyemeyiz. Aslında aleyhine çalıştı.

nebi ismail candemir

Yerel seçimler dahil olmak üzere MHP ye verilen belediyelerin hepsinde İYİ Parti bizim karşımızda eski MHP’li arkadaşlarımızı aday olarak çıkardı. Mevcut İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Serdar Ulucan da bu isimlerden birisi. Mihalıcçık ilçesi MHP’ye verildiği zaman kendi de İYİ Partiden aday olmuştu. İYİ Parti’nin Türk siyasetinde bugüne kadar gördüğümüz tek özelliği MHP’yi baltalamaktır. Serdar Ulucan’ın Nebi Hatipoğlu konusundaki açıklamalarını okudum. Orada ihanete uğradıklarını ve sırtlarından vurulduklarından bahsetmişler. Tencere dibin  kara seninki benden kara gibi bir mevzu oldu burada. Kendileri Milliyetçi, Ülkücü hareketi sırtından vurup, bıçaklayıp giden arkadaşlardır. Diğer ilçe başkanı arkadaşlar da MHP’de görevlerde bulunmuş isimlerdir. MHP sayesinde tanınmış, bilinmiş insanlardır. İYİ Partililer ihanet arıyorsa aynaya bakmalıdır.

Nebi Hatipoğlu’nun Cumhur İttifakına geçmesi yönünde bir beklenti var. Ateş çemberi içerisindeki bir ülkeyiz ve beraberlik içerisinde olmak zorundayız. Aynı düşünceye sahip bir insanları bir arada bulunması kadar doğal birşey yoktur. Ortak değerler üzerinde herkes işbirliği yapabilir."

İsmail Candemir Altılı masanın adayı bizi ilgilendirmiyor

Kaynak: Gamze Uysal