Gazeteci İsmail Saymaz şu ifadeleri kullandı;

"CHP ve İYİ Parti henüz büyükşehirler ayrı adaylar çıkarmanın nasıl bir sonuç getireceğini henüz kavrayamadılar. Her iki taraf da cehennemi görmeden cennete inanmayacak bir ruh halinde yaşıyor. İlla bu belediyelerin kaybedilmesi gerekiyor ki gerçekler ile yüzleşebilsinler. İYİ Partinin İstanbul’da yarım milyon civarında oyu var. 2019’da ortak adayların aldığı oylardan 2023 yılında İYİ Parti’nin kendi başına aldığı oyları düştüğün zaman yanlızca İzmir ve Hatay etkilenmiyor görünüyor. İstanbul, Ankara, Mersin, Adana, Antalya, Eskişehir, Muğla, Aydın ve Tekirdağ gider. İzmir’de ve Hatay’da da HDP aday çıkarırsa bu iki il de gider. Büyükşehir olmayan illeri de eklersek 15 il CHP’den gider.  

Eskişehirli emlakçılar son günlerde en çok bu soruyu duyuyor! Eskişehirli emlakçılar son günlerde en çok bu soruyu duyuyor!

İYİ Parti aday çıkardığında kaybettirir. Bunu görmek lazım. İYİ Parti küstürüldü ve öfkelendirildi. İYİ Parti Eskişehir’de aday çıkarabilir. Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş isimleri Meral Akşener’e yakın başkanlar. Meral Akşener bu iki ismi de Cumhurbaşkanı olarak görmek istedi. 10 ay sonra bu isimlere destek vermemeyi halka anlatamazsınız. Meral Akşener bunu izah edemeyebilir. Ankara ve İstanbul’un kaybı Aydın’ı kaybetmeye benzemez. AK Parti İstanbul ve Ankara’yı geri istiyor. Meral Akşener’in ifade ettiklerini gerçeğe dönüştürmesi durumunda İstanbul ve Ankara’nın kapılarının Cumhur İttifakına açılması demek."