Serap Belovacıklı’nın, “Yılmaz Büyükerşen’in bir kez daha aday olması durumunda kazanamayacağına yönelik Eskişehir'de söylentiler var.” sözleri üzerine İsmail Saymaz da şu ifadeleri kullandı; 

“Eskişehir’de Yılmaz Büyükerşen’e karşı çok büyük bir saygı var. Bir hürmet var. Şehri onun imal ettiğini düşünüyorlar ki öyle. Ancak yaşı 86. Ve seçilirse 5 yıl daha Eskişehir'i yönetecek. Dolayısıyla şu an Eskişehir’in gelişmesinin durduğu diğer şehirlere göre gerilediği ifade ediliyor. Eskişehir çok genç nüfusun hareketli olduğu bir yer. 3 tane üniversitesi var. Sürekli bir değişen bir gençlik var. Zaten Yılmaz Hoca'nın tekrar adaylığı durumunda İYİ Partililer büyük ölçüde oy vermeyecek. İYİ Parti teşkilatları ile belediye yönetimi arasında bir gerilim var. Hatta İyi Partililer diyorlar ki belediye bizi görmüyor ısrarla. Yok sayıyor bizi. AK Parti'nin çıkaracağı adaya bağlı olarak bir tepki oyu gidebilir. Yılmaz Büyükerşen bu seçime o kadar rahat giremeyebilir. Kaldı ki Yılmaz hoca şöyle bir tutum benimsedi. Dedi ki normalde ben aday olmayacaktım ama şimdi bu CHP'deki tartışma nedeniyle aday olmam gerektiğine inanıyorum. Burası çok önemli. Bu seçimlerin riskli olduğunu düşünüyorum. Bunu ben söylemiyorum. Kazım Kurt söylüyor yani. Odunpazarı Belediye Başkanı diyor. Kazım Kurt “Biz bu şekliyle devam edersek, seçime bu CHP yönetimine girersek bu belediye seçimini kaybedebiliriz.”

124 milyon TL'yi hatırlatıp ESKİ'yi çok sert sözlerle eleştirdi! 124 milyon TL'yi hatırlatıp ESKİ'yi çok sert sözlerle eleştirdi!