Odunpazarı İlçe Başkanı Gürol Yer, yaptığı açıklamada, Merkez ve Kırsal Belediyeler  ile Mahalle yöneticilerini net sonuçlar ile seçildiğine vurgu yaparak, şöyle devam etti:

“Neticeyi tartışacak değiliz. İYİ Parti Odunpazarı İlçe Teşkilatı olarak Hemşehrilerimizin tercihine mazhar olan tüm yöneticilerimizi kutluyor önümüz süreçte çalışmalarında başarılar diliyoruz. Seçim sonuçları üzerine Odunpazarı ilçemizde inceleme ve değerlendirmemizi çok yönlü olarak yaptık. Bizler siyasetin yerleşik algısına tabi olan değil insana, mekana duyarlı, tercihe her zaman saygılı anlayışa sahip bir teşkilatız. Bu doğrultuda anlık ve kısa zamanlık değil uzun süreli ve kesintisiz samimiyet içeren bir yolu kabul ettik. Seçim sürecinde uyguladığımız yerinde, halkın yanında olmak ilkemizi devam ettirerek ilçemizin her noktasında olmak, her insanımıza dokunmak anlayışımızdır ve bundan sonra da artan dozda bu böyle olacaktır. Değerli Odunpazarlı Hemşehrilerimizin mesajı doğrultusunda beklenti ve eksiklerin yada uygulama yanlışlarının her daim sözcüsü ve doğrunun gözcüsü olmaya devam edeceğiz.’ 

Gürol Yer aynı açıklamada;

"Eskişehir'de Tarımın Yeni Rotası: Yaprağı Yenen Sebzelerde Kalıntıyla Mücadele"  Sen "Eskişehir'de Tarımın Yeni Rotası: Yaprağı Yenen Sebzelerde Kalıntıyla Mücadele" Sen

‘Merkez İktidarın, Büyükşehir ve Odunpazarı ilçe belediyelerimizin hizmetlerinde beklentinin, doğrunun, yakışanın destekçisi Yapılmayanın, unutulanın hatırlatıcısı olacağız. Bu süreçlerde en büyük güvencemiz Eskişehirimizin gözü kulağı ve vicdanı olan sizlersiniz. Vesileyle kalemini, klavyesini, ekranlarını tarafsız olarak Eskişehir’in, Eskişehirlinin çıkarları, hakkı doğrultusunda tutan sizleri saygıyla selamlıyor, çalışmalarınız ile ilkelerinizde kolaylıklar diliyoruz. Değerli Basın Mensuplarımız yeni dönem ilk basın toplantısında öncelikle Büyükşehir Belediyemize bir çağrıda bulunmak istiyoruz. Biliyorsunuz Belediye Başkanımız Sayın Ayşe Ünlüce’nin seçim beyannamesinde Sma’lı çocuklarımız ve Sığınmacılar ile ilgili bir başlık yada değinme görmediğimizi seçim sürecinde açıklamıştık.Bu anlamda tamamlayıcı girişimlerini bekliyor ve takip ediyor olacağız.

Ülke gündeminde olan özellikle bazı CHP belediyelerinde uygulamalarını gördüğümüz ve bizim de talebimiz olsun diyerek şehrimizdeki davetsiz misafirler sığınmacıların açtıkları işyerleri ve astıkları Türkçe olmayan tabelalar konusunda bir çalışmaya başlamalarını Büyükşehir Belediyemizden bekliyoruz.

Odunpazarı Belediye Başkanı seçilen Sayın Kazım Kurt içinde aynı doğrultuda ve eklentili iki çağrımız var. Erenköy, Emek, Huzur, Gündoğdu Mahalleleri başta olmak üzere davetsiz misafirlerin ticari faaliyetlerinin yasal olup olmadığını, genellikle geri dönüşüm alanında sokaklarda yaptıkları depolama ve işgallerin sonlandırılması, takip edilmesi konusunda vatandaşlarımızdan aldığı yeni yetkiyle girişim yapmasını beklemekteyiz.” dedi.