Meral Akşener: "Bundan sonra hesaplı kitaplı bir dönem yok" Meral Akşener: "Bundan sonra hesaplı kitaplı bir dönem yok"

Türkiye kritik bir seçimin eşiğinde. Muhalefet başta Ankara, İstanbul ve İzmir için aday isimlerini tek tek belirlerken yerel seçimlere ayrı gireceğini duyuran İYİ Parti ile CHP arasında ipler geriliyor. 

Bu kez gerginliğin adresi İzmir oldu, İYİ Parti lideri Meral Akşener İzmir adayını günler önce duyurmuştu. Ancak İYİ Partili Ayhan Erel’den CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne sert eleştiriler geldi. Erel İzmir’i keşke iktidar yönetseydi dedi. İYİ Parti’de Erel İzmir’in CHP tarafından kötü yönetildiğini savundu. Meral Akşener İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Ümit Özlale ismini açıklamıştı.

İYİ Parti'nin yerel seçimlerde izleyeceği yol haritası tartışılırken, AK Parti ile İYİ Parti bir ittifak kurabilir mi sorusu gündeme taşındı. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Tolga Akalın böyle bir konunun ihtimal dahilinde olmadığını söyledi.

İYİ Partili Akalın MHP lideri Bahçeli’nin Akşener’e çağrısının ardından, MHP’ye üçüncü yol teklifinde bulunmuş, komşuluk yetmez yeni bir yol arkadaşlığına ihtiyacımız var demişti. MHP ile İYİ Parti arasında henüz bilinen bir temas olmadı.