Cumhurbaşkanı Kararı ile kamu işçilerine 2024 yılında yapılacak tediye ödemelerinin tarihleri belirlendi. Resmi Gazete’de yayınlanan karara göre, bu ödemeler 14 Haziran ve 13 Aralık tarihlerinde iki taksit halinde gerçekleştirilecek.

Resmi Gazete’de Yayınlanan Karar
Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile 6772 sayılı Kanun kapsamına giren kurumlarda çalışan işçilere 2024 yılında verilecek olan ilave tediye ödemelerinin tarihleri netleşti.

Ödemeler İki Taksit Halinde Yapılacak
Karara göre işçilere 2024 yılında verilecek olan ilave tediyenin birinci yarısı 14 Haziran tarihinde ödenecek. İkinci yarısı ise 13 Aralık tarihinde yapılacak ve böylece işçiler tediye ödemelerini iki taksit halinde almış olacaklar.

Mehmet Şimşek direksiyonda emekliler arka koltukta! ‘Bari otobüs parası verin’ Mehmet Şimşek direksiyonda emekliler arka koltukta! ‘Bari otobüs parası verin’

İşçilerin Beklentisi Karşılanıyor
Bu düzenleme ile birlikte, kamu işçilerinin 2024 yılına ilişkin tediye ödemelerinin zamanında ve düzenli bir şekilde yapılması sağlanacak. İşçiler, belirlenen tarihlerde yapılacak ödemeler sayesinde ekonomik planlamalarını daha rahat yapabilecekler.