Anadolu Üniversitesi yönetimi o hocaya bir tane bile ders vermiyor! Anadolu Üniversitesi yönetimi o hocaya bir tane bile ders vermiyor!

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt şu ifadeleri kullandı;

“2023 seçimlerinde insanlara güven veremedik ve onun içinde kıl payı kaybettik. Kıl payı kaybetmemizin başarı olmadığını şuradan görmemiz lazım. 2015 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde muhalefet adaylarının toplam oyu yüzde 48 buçuk. 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde muhalefet adaylarının toplam oyu yüzde 47 küsür. 2023 seçimlerinde muhalefet adaylarının toplam oyu yüzde 48. Demek ki 2 bin 400 maddelik ortak mutabakat metnine yazdıklarımızın hepsi hikaye. Bu hikayeyi insanlara anlatabilmemiz lazımdı. Bu hikayeyi insanlara anlatabilmemiz için bize örgüt lazımdı. Örgütü hiç dikkate almazsanız köylere giderek bu hikayeyi anlatacak bir adamınız olmaz. İlçe yöneticileri kirayı nasıl ödeyeceğiz, faturaları nasıl ödeyeceğiz diye düşünmemesi lazım. Ne belediye başkanı, ne milletvekili ne de genel başkan bunları düşünmüyor. Tüzük yazmış. Gelirinin yüzde 40’ını örgütlere vereceksin diyor ver.

Mihalıççık CHP örgütünün 4 buçuk yıllık bütçesi 22 bin lira. Ne yapacak bu ilçe başkanı arkadaşlar. O ilçe başkanı 4 buyçuk yılda genel başkan ile de sadece 1 kez görüşmüş. Demek ki bu partinin bu dikey örgütlenmesindeki hastalıkları bir tarafa bırakıp yatay bir örgütlenmeye geçmesi lazım. Kırsal ilçelerdeki parti örgütleri birbirlerini tanımalı. Birbiriyle ortak çalışma yapabilmeli. Değişim böyle olur. Büyük laflar etmeye gerek yok. İsterseniz olur. 

Sol parti sosyal demokrat parti eleştiri ve öz eleştiri mekanizması üzerine kuruludur. Kimse kimseyi eleştirdi diye ötelenemez. Cumhuriyet Halk Partisi'nin ilk tüzüğünü dördüncü maddesi diyor ki üyelik beyannamesini imzalamakla üye bu partinin bütün umrelerini bütün ilkelerini kabul etmiş sayılır.İkinci fıkrasında diyor ki ancak ilgili örgütlerde bu maddelerin değişmesi için her türlü çalışmayı yapabilir. Yani neymiş ben imzaya attım kabul ettim. Ama yanlış olan yerlerin değişmesi için de kongrelerde, kongre süreçlerinde çalışma hakkım vardır.
Kurultay sürecinde partimizi tüzüğünü bütün hükümlerini tartışacağız. Partimizin programının bütün maddelerini tartışacağız. Partimizin yöneticilerinin tümünü tartışacağız. Böyle yazıyor çünkü. Bu ortamda tartışacağız. Bu tartışma yapıldıktan sonra Pazartesi günü ilçe kongreleri ile ilgili tartışmalar biter. Tartışmalar biter. Ama bunun için Demokrat olmak lazım. Bunun için sosyal demokrat olmak lazım.

Ben Cumhuriyet Halk partililere umutsuzluğun yakışmayacağını düşünüyorum. Biz en zor şartların partisiyiz. En zor şartlarda direnmiş bir partinin üyeleriyiz. Bundan sonrakinde de direniriz. Biz dik durmadığımız sürece Türkiye'de demokratik laik sosyal hukuk devleti tehlikededir. O nedenle bu uğurda vereceğimiz mücadeleyi hep birlikte sürdürelim istiyorum.”