Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt Kayapınar, Aşağı Çağlan, Yukarı Çağlan, Akçakaya, Aşağı Ilıca, Yukarı Ilıca, Karaalan ve Gümele Mahallelerine bir dizi ziyarette bulundu. Kazım Kurt mahalle muhtarları ve mahalle sakinleri ile bir araya geldi.

Muhtarların ve mahalle sakinlerinin istek ve şikayetlerini dinleyen Kazım Kurt notlar aldı, kendisine sorulan soruları yanıtladı.

Kazım Kurt, kendisine iletilen talepleri de ilgililere yönlendireceğini belirtti. Kırsal mahallelerde yurttaşlar ekonomik krizden ve hayat pahalılığından şikayetçi oldu. Tarım ve hayvancılığın yok edildiğini söyleyen mahalle sakinleri, kırsal mahallelerin boşaldığını, Eskişehir merkezine göçün arttığını söyledi. Mahalle sakinleri, çiftçilerin ekonomik şartlar altında ezildiğinin de altını çizdi. Kırsal mahallelerde okul olmadığını belirten mahalle sakinleri, bu nedenle çocukların okula servisle gitmek zorunda kaldığına dikkat çekti.

CHP'li vekil aday adayı Ebru Sungar: "Biz haklıyız, biz kazanacağız" CHP'li vekil aday adayı Ebru Sungar: "Biz haklıyız, biz kazanacağız"

Merkezde de kırsal mahallelerde de herkesin sorununun ortak olduğunu kaydeden Kurt, şunları söyledi:

“Kiminle konuşsak, kime derdin ne diye sorsak cevap aynı. Herkes parasızlıktan ve hayat pahalılığından şikayetçi. Türkiye yönetilemiyor. Ekonomide olduğu gibi tarım ve hayvancılığı da yönetemediler. Verimli topraklara sahip tarım ülkesi olan Türkiye’yi dışa bağımlı hale getirdiler. Tarımı ve hayvancılığı bitirdiler. Ekonomiyi, tarımı yönetemedikleri gibi eğitimi de bitirdiler. Köylerdeki okulları kapattılar. Çocuklarımız servislerle okula gitmek zorunda kalıyor. Kötü yönetim, yanlış politikalar nedeniyle köyler boşaldı, çiftçimiz, köylümüz kente göç etmek zorunda bırakıldı. Bu böyle gitmez. Hemşehrilerimiz, bunun cevabını sandıkta vermeli. Bu hükümet değişmeli.”