Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ES TV canlı yayınında şu ifadeleri kullandı;

İlerleyen yıllarda ayakkabı tamir edecek insan bulamayacağız! İlerleyen yıllarda ayakkabı tamir edecek insan bulamayacağız!

"Yerel seçimlerin kendine göre özellikleri vardır. Bizim belediye başkanlarımız başarılıdır. Yeniden seçilebilirler. Bağımsız girseler bile seçilebilirler. Ben partinin bütünsel anlamda başarılı olmasını istiyorum. AK Parti en zayıf olduğu seçimde bizden 10 puan fazla aldı. Ben buna üzülüyorum. Ben bunun hesabını veremiyorum. Ben bunun hesabını yapamıyorum. Biz ev ev, köy köy gezip insanlara Mayıs ayında iktidar olacağımıza inandırdık. Eskişehir’de Kemal Kılıçdaroğlu’nun oyu yüzde 55’i geçti. Türkiye ortalamasının çok üstünde oy aldık. Ama seçimi kazanamayınca Eskişehir’de de bir hayal kırıklığı oldu. 

Eskişehir’de İYİ Parti ile uzlaşabiliriz. Niye uzlaşmayalım. Bence bir sıkıntı yok. Bu konuda İYİ Parti örgütü ve vekili farklı düşünüyorsa da, ben kucaklaşmanın olabileceğini düşünüyorum. İYİ Parti aday çıkarırsa AK Parti’ye hizmet etmiş olur. İYİ Parti ile yeniden ittifak olması gerektiğini düşünüyorum."