CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü'den ittifak açıklaması geldi! CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü'den ittifak açıklaması geldi!

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ES TV canlı yayınında şu ifadeleri kullandı;

“Eskişehir’deki belediyecilik anlayışımız başarılıdır. Eskişehir’de 6 tane CHP’li bir tane de DSP’li belediye başkanı var. Kendi koşullarında gayet başarılı işler yapıyorlar. Tepebaşı Belediye Başkanımız 20 yıldır kendini ispatlamış bir isim. Onu eleştirmek kimsenin haddine düşmez. Odunpazarı’nda bizde kendimizce başarılı işler yapıyoruz. Halk memnuniyetini görüyoruz. Yılmaz Büyükerşen’i tartışmak ayıptır. Yılmaz hocamız her koşulda başarılı olur. İYİ Parti, TİP ve Yeşil Sol Parti ile dirsek teması yapılması gerektiğini savunuyorum. Yerel ittifakları Yılmaz Hoca’ya özgü bir şekilde kolaylaştırmak lazım. Sistem iki partililik bir yarışa yönelik bir sistem. Küçük partiler gerçekçi adımlar atmalı. Ben çıkıp kaç oy aldığımı göreyim düşüncesi doğru değil. Hiç kimse macera aramamalı. Doğru bir ittifak protokolü ile bir ortam sağlanmalı. Bencillik yapmanın anlamı yok.

Çalışmadığımız takdirde işimiz zor. Hizmet yapamadığımız mahallelerdeki insanların bize tepki göstermesi doğal. Az oy aldığımız yerler az hizmet götürebildiğimiz yerler. Örneğin sanayi çarşısını yapamadığımız için Emek ve Erenköylüler bize küs. Haklılar. Biz bunun bizden kaynaklanmadığı, AK Parti’den kaynaklandığını anlatabiliyoruz. Odunpazarındaki 35 mahallenin 29’unda CHP birinci parti. 50 kırsal mahallenin 30’unda CHP birinci parti. Biz kırsaldan da oy alabiliyoruz. Hiç gitmediysem 10’ar kere gittim bu yerlere. Parti içi kavgaları bir tarafa bırakırsak işimiz kolaylaşır. Eskişehirliler umudunu kaybetmesin. Her türlü zorluklara rağmen CHP ayakta durabilen bir parti. 5 yıl bir muhalefet görevi aldık. Biz sokak muhalefetini canlandırmalıyız. İşçi muhalefetini canlandırmalıyız. Köylü  muhalefetini canlandırmalıyız. Bunlarda biraz eksik kaldığımız için seçimi kaybettik.”