Kılıçdaroğlu, "Bu tür haberler, yazılar çıkıyor, görüyorum… Günlük siyasi tartışmalar içerisinde ben yokum. Ülkemizi ilgilendiren önemli konularda kanaatimizi belirtiriz. Ancak siyasi polemiklere, iddialara, bu konularla ilgili tartışmalara girmem, cevap vermem de doğru değil" dedi.

Bu pazar seçim olsa ne olur son ankette dikkat çeken sonuçlar Bu pazar seçim olsa ne olur son ankette dikkat çeken sonuçlar

Siyasal iletişimci Nur Tuğba Aktay'ın, Kılıçdaroğlu'nun CHP genel başkanlığı için çalışmalara başladığı iddiasıyla ilgili açıklaması gündem oluşturdu. Aktay, Başak Şengül ile Doğru Yorum programında verdiği kulis bilgisinde, Kılıçdaroğlu'nun parti içinde genel başkanlık adaylığı için hazırlıklara başladığını ve bu konuda parti tabanından talep geldiğini belirtmişti. Aktay, ayrıca CHP lideri Özgür Özel'in bu durumdan haberdar olduğunu ve yaptığı plansız açıklamaların bu durumun bir yansıması olduğunu ifade etmişti.

Kılıçdaroğlu, tv100'e özel verdiği demeçte, günlük siyasi tartışmaların dışında kaldığını ve ülke gündemini ilgilendiren konularda görüş belirttiklerini vurguladı.