Yapılan son araştırmalar, bu hareketin araçlara ciddi zararlar verebileceğini ortaya koydu.

Kontak anahtarını diğer anahtarlarla birlikte kullanmanın, aracın ateşleme silindirindeki hassas parçalara zarar verebileceği belirlendi.

Bu zararın nedeni, anahtarlıkta ekstra ağırlığın olması ve bu durumun ateşleme silindirinin zorlanmasına yol açmasıdır. Seyir halindeyken oluşan her sarsıntı, dönüş ve titreşim, iç parçaların zamanla aşınmasına neden olabilir.

Kontak anahtarınızın yanına takılan herhangi bir ekstra ağırlık, ateşleme silindirinin bozulmasına veya kilitlenmesine sebep olabilir. Ayrıca, bu hata anahtarınızın daha hızlı aşınmasına ve aracı çalıştırmada sorunlar yaşamanıza yol açabilir.

Ayrıca, kontak anahtarlığınıza fazladan ağırlık eklemek, kontağın bağlı olduğu elektrik aksamında arızalara neden olabilir ve araç bilgisayarı ile iletişimi kesmesine sebep olabilir.

Yap-işlet-devret projelerinde kurumlar vergisi oranı artırıldı Yap-işlet-devret projelerinde kurumlar vergisi oranı artırıldı

Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için kontak anahtarınızın yanında sadece aracın işleyişi için gerekli olan anahtarları bulundurmanız önemlidir.