İngiltere’de bir dönem Kraliyet avukatlığını da yapan Nijeryalı Rickey Mustapha Tarfa, belinde kanal daralması ve bel fıtığı nedeniyle beş kez ameliyat oldu. Ameliyatlar sonucu, Tarfa’nın bacaklarında kuvvetsizlik ve yürüme güçlüğü oluştu. İki ayağında da ‘düşük ayak sendromu’gelişen Avukat Tarfa İstanbul’da olduğu ameliyattan sonra rehabilitasyon ihtiyacı duydu. Tavsiye üzerine Eskişehir’de hekimlik yapan Uzm. Dr. Türkan Tünerir’ den tedavi gördü. Tedavinin başlarında ayakta dahi duramayan avukat, sürecin sonunda yürümeye başladı. Geldiği aşamadan oldukça memnun olan Avukat Tarfa, mutluluğunu Uzm. Dr. Türkan Tünerir ve sağlık çalışanlarıyla pasta keserek paylaştı.

17 maddelik teklif TBMM Başkanlığı'na sunuldu! Sahipsiz saldırgan köpekler uyutulacak 17 maddelik teklif TBMM Başkanlığı'na sunuldu! Sahipsiz saldırgan köpekler uyutulacak

Sağlığına kavuştuktan sonra konuşan Avukat Tarfa, Ben bu sorunla yaklaşık 5-6 yıldır mücadele ediyorum. Avukat olduğum için uzun saatler boyunca oturmam gerekiyor. Sürekli rahatsızlandığımdan dolayı ameliyat olmak için Ağustos ayında İstanbul’a geldim. İstanbul’daki ameliyatımdan sonra Türkiye Uluslararası Sağlık Turizmi Derneği’ndeki arkadaşlarımın vasıtasıyla Eskişehir’e geldim. Eskişehir’de yaklaşık 2 aydır fizik tedavi görüyorum. Buradaki tedavimden çok mutluyum, çalışanlar ekipmanlar ve doktorlar herkes muhteşem. Burası benim için büyük ve güzel bir tecrübe oldu. Hastalığımın daha ciddi ve profesyonel bir şekilde rehabilite edilmesini düşündüğüm için araştırdım. Türkiye’deki en iyi fizik tedavi merkezinin burası olduğu söylendi. Buradaki olanaklar ve profesyonellik daha fazla olduğundan dolayı Eskişehir’i tercih ettik. Onlar sayesinde tedavi olduk, buradaki insanlar ve Eskişehir halkının konuşması bile bizlere ne kadar misafirperver olduklarını gösterdi. İnsanların konuşma tonlarındaki sesten bile ne kadar iyi olduklarını anlayabiliyorsunuz. Eşim de buraya aşık oldu, ben de artık  bana bu unvan verilirse, Türk kimliği alarak, Eskişehirli olarak kendimi nitelendirebilirim.Kendimi tamamen hazır hissettiğimde tekrardan buraya geleceğim ve burada yaşamaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı.