Olay, 14 Ocak 2024 tarihinde Denizli Atatürk Stadyumu girişinde meydana gelmişti. Evli ve 7 aylık bir çocuk babası 30 yaşındaki Yasin Karaobalı, babası Şenol Karaobalı ve kardeşi Hüseyin Karaobalı ile Denizli Atatürk Stadyumunda oynanan Denizlispor-Amedspor maçını izledi. Maç sonu stattan çıktıktan sonra araçlarına doğru ilerleyen Karaobalı ailesi ile stadyumun çıkış kapısında bekleyen 26 yaşındaki şahıs ve arkadaşları arasında yan bakma meselesi yüzünden tartışma çıktı.

İddiaya göre şahıs ve arkadaşlarının, "Ne bakıyorsun, düzgün yürüyün" şeklinde laf atması üzerine iki grup arasında başlayan tartışma kavgaya dönüştü. Kalabalık grup halinde aileye saldıranlar, Yasin Karaobalı’nın yere düştüğü esnada bıçakla yaralayarak olay yerinden kaçtı. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen sağlık ekipleri tarafından Denizli Devlet Hastanesine sevk edilen Yasin Karaobalı, ameliyata alındı.

Ameliyatın ardından tedavisine özel bir hastanenin yoğun bakım servisinde devam eden Yasin Karaobalı, 23 gün sonra bugün doktorlarının tüm müdahalesine rağmen yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Öte yandan, olayın ardından başlatılan soruşturma kapsamında şüpheli şahıs gözaltına alınarak çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.