14 Ekim Cumartesi günü saat 06.30 sıralarında İnegöl'ün Hamzabey Mahallesi’nde bir evde meydana gelen olayda, iddiaya göre, madde bağımlısı 41 yaşındaki Metin Y. evde 69 yaşındaki babası Sadettin Y.'yi uyandırıp taşla darp etmeye başladı. O sırada diğer odada bulunan 49 yaşındaki ablası Kadriye A. engel olmaya çalıştı. Babasını defalarca darp edip ağır yaralayan şahıs dinlendiği sırada ablası ihbarda bulundu. İhbar yerine olay yerine gelen sağlık ekipleri yardım etmek isterken canlarından oluyorlardı.

Eve giren sağlık ekibi Vahit B., Taşkın E. ve Tuğba E., yaralı adama müdahale etmeye başladığı esnada madde bağımlısı genç bu kez de sağlık ekiplerine bıçakla saldırmaya başladı. Sağlık ekipleri, odanın kapısını kapayarak saldırganı püskürtmeye çalıştı. O sırada saldırgan elindeki bıçakla, ablasını yaraladı. Yaşanan arbedede saldırgan elindeki bıçakla, kendini de yaraladı. Yaşanan arbedenin ardından olay yerine gelen jandarma ekipleri saldırganı etkisiz hale getirdi.

Yaralı saldırgan, babası ve ablası ambulanslarla hastaneye sevk edildi. Vücudundaki kemiklerde kırıklar oluşan baba, yoğun bakıma alınırken, elinden yaralanan abla tedavinin ardından taburcu edildi. Olayda kendini elinden yaralayan saldırgan ise tedavisi ayakta yapıldı.

Tedavinin ardından ifadesinde yaşanan olayı hatırlamadığını söyleyen madde bağımlısı şahıs, sorgulamanın ardından adliyeye sevk edildi. Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, kasıtlı yaralama, hakaret ve silahlı tehdit suçlarından mahkemeye çıkarılan şahıs, tutuklanarak cezaevine gönderildi.