Gelecek Partisi Eskişehir İl Başkanı Mahir Sayın şu ifadeleri kullandı.

Eskişehir'de başörtülü öğrenciyi okula almayan müdüre ağır ceza! Eskişehir'de başörtülü öğrenciyi okula almayan müdüre ağır ceza!

“Yılmaz Büyükerşen Eskişehir'e uzun yıllar hizmet etmiş değerli bir siyasetçi, kabul edin veya etmeyin şehrimizin çok önemli değerlerinden biri, girdiği seçimlerde tüm kesimlerden oy aldığını seçim sonuçları gösteriyor zaten. Durum böyle iken adaylığını açıklaması kadar normal bir durum olamaz. Takip ettiğim kadarıyla yaşı ile alakalı bazı spekülasyonlar yapılıyor. Fakat bu kendisinin vereceği karar ve sağlık durumu el veriyor ise (tabii bunu kendisi daha iyi bilir) olabilir.

Başka bir partinin adayları ve iç işleri ile alakalı yorum yapmanın çok etik olmadığı kanaatindeyim. Zaman var daha süreç nasıl işleyecek nereye gidecek hep beraber göreceğiz. Kendisi bu şehre hala hizmet edebilme yetkinliği gösterebileceğine inanıyor ki böyle bir niyet beyan etmiş. Ben şimdiden tüm partilerin adaylarına başarılar diliyorum. Amacı şehrimize katkı sağlamak ve bulunduğu durumdan daha ileri taşımak olan herkes kıymetlidir.”