İYİ Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Melih Aydın katıldığı TV programında şu ifadeleri kullandı;

"Karşımızda 1999’dan beri görevde olan Yılmaz Büyükerşen’in olması veya AK Partili bir adayın olması bizi telaşlandırmıyor. Çıkıp kendi farkımızı ortaya koyacağız. Onlar kendileri düşünsünler. Yılmaz Büyükerşen Eskişehir için kıymetlidir. Eskişehir’in 24 yıldır Büyükşehir Belediye Başkanıdır. Adaysa da değilse de biz tek başımıza seçime girip başarılı olmaya çalışacağız.

İYİ Parti Eskişehir’de Türkiye ortalamasının üzerinde bir oy alıyor. Ankletlerden çok daha fazlası var elimizde. Ben de milletvekilliği seçimlerinde İYİ Parti’nin Eskişehir’de üçüncü sıra milletvekili adayıydım. Şehir bizi sevdi, biz şehrimizle kucaklaştık. Alınan karar sürpriz değildi. Görevi üstlendik. Eskişehir ülkemizin 30 büyükşehirinden birisi. Anadolu’nun ortasında çok başka bir şehir burası. Kolay bir göreve talip olmadık. Yılmaz Büyükerşen için de zor bir görev. Seçim döneminde ben Eskişehir’i defalarca kez turladım. Bu teveccühü gördüğümüz için partimizi beni bu göreve layık gördü. 

Biz kim kaybetmiş ile ilgilenmiyoruz. Biz kendimiz kazanmayı hedefliyoruz. 81 ilin 81’ini de kazanmak istiyoruz. Boyumuz kaçmış, kilomuz kaçmış görmek ve göstermek istiyoruz. O kazanmış bu kaybetmiş ile ilgilenmeyiz. Biz neden kazanamadığı konuşuruz. Diğer konular bizi ilgilendirmiyor."