Eskişehir Zafer Partisi Gençlik Kolları İl Başkanı Mert Burak Şık tarafından şu yazılı açıklama yapıldı;

“Irak Başbakanı Sudani, Kerkük Ortak Operasyonlar Komutanlığı karargahının Barzanici çetelere teslim edilmeyeceğini açıkladı. Bu kararın kalıcı bir sulh, Kerkük'ün istikrarı ve en önemlisi bölgedeki öz ve öz soydaşımız olan Türkmenlerin refahı için kalıcı hale gelmesi gerekmektedir. Kerkük Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Misak-ı Millisi, 500 seneyi aşkın Osmanlı idaresindeki Türk yurdu ve Irak Devleti'nin asli unsurudur.

Eskişehir’in konuştuğu deve kuşu konusunda yeni gelişmeler var! Eskişehir’in konuştuğu deve kuşu konusunda yeni gelişmeler var!

Bölgedeki Türkmen nüfusu savaş yanlısı olmamış ancak hiçbir zaman da savaştan çekinmemiştir. Kerkük üzerindeki Barzani ısrarcılığı devam ettiği sürece 16/10/2017 tarihinde yaşanan olaylar tekrar edecek ve Peşmergeler ağlayarak Kerkük'ü terk etmek zorunda kalacaktır Zafer Partisi olarak Türkmen Cephesi ve Erşat Salihi'nin yanında olduğumuzu her daim Türk'e taraf Türk'e göre yaşadığımızı açıkça ifade ederiz.

Sözlerimi merhum Ozan Arif 'in şu dizeleri ile sonlandırmak istiyorum. Ben Türkmenim Türkiye, Irak'taki Türküm ben, Seninle aynı soy, aynı necip ırkım ben, Bin yıldır burada dönen sana ait çarkım ben, Senin gibi, ben de ta Oğuz'dan geliyorum, Ya yetiş imdadıma, ya artık ölüyorum. Kerkük Türk'tür, Türk kalacak.”