Kemal Kılıçdaroğlu Yılmaz Büyükerşen'den önce Eskişehir'in çöl gibi olduğunu söyledi! Kemal Kılıçdaroğlu Yılmaz Büyükerşen'den önce Eskişehir'in çöl gibi olduğunu söyledi!

Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon’da gerçekleşen MHP 14. Olağan Tepebaşı İlçe Kongresi’ne; parti yöneticileri, üyeler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 
Kongrede konuşan Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, Eskişehir belediyelerinde değişim vaktinin geldiğini söyleyerek şu ifadeleri kullandı: 
 
“Aslında ülke gündemi çok yoğun, sözün sahibi iki gün önce değerlendirmesini yaptı. Ne dedi? ‘Bugüne kadar yuvaya davet ettik, ses çıkmadı. O zaman gelin, yerel iktidarda ülkenin hayrı için komşu olalım’ dedi. Muhataplar belli, çağrımızın adresi belli. Bu çağrımıza mutlaka ülke, millet ve vatan lehine ve yararına bir cevap verilecektir. Eskişehir’de bütün partilere oy veren vatandaşlarımızı Cumhur İttifakı'na ve Milliyetçi Hareket Partisi’ne destek vermeye davet ediyor, çağırıyoruz. Eskişehir’in geleceği için bir araya gelelim istiyoruz. Nebi Hatipoğlu bir açıklama yaptı değil mi? Bu açıklama akamete uğramasın, yarım kalmasın ve arkası gelsin. Yani Eskişehir’de kutlu bir değişim olsun. 

“ESKİŞEHİR’İ DÜŞÜNÜYORSA BİZİ DESTEKLESİN” 

Yılmaz Büyükerşen hoca beyi selamlıyorum, kendisine saygı duyuyoruz. Akademisyen kimliği var, bunca yıldır Eskişehir’e hizmet etmiş, eksik olmasın. Taş üstüne taş koymuş, sağ olsun. Ama artık Eskişehir’de değişim vakti. Eskişehir’de Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı vakti, bu vakit geldi. Biz, sayın hocamızdan, Yılmaz Büyükerşen beyden Eskişehir’i düşünüyorsa, Eskişehir’in geleceği için hizmete devam niyetindeyse, Cumhur İttifakı'na hem duası hem de desteğiyle yer alması gerektiğine inanıyoruz. Nebi Bey o ilk açıklamayı yaptı. Nebi Bey bu tutum ve duruşunda devam etmeli. Partisini ve yöneticilerini ikna etmeli. Biz zaten Cumhuriyet Halk Partisi’ne, İYİ Parti’ye ve diğer tüm partilere oy veren bütün vatandaşlarımızı muhabbetle kucaklıyoruz, onlarla ayrımız gayrımız yok.

“ÜLKE YARARI İÇİN KOMŞU OLALIM” 

Yerel iktidarda ülke yararı için gelsinler komşu olalım. Biz buna hazırız, biz buna varız. 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerini geride bıraktık. Cumhur İttifakı olarak ülke genelinde büyük bir başarıya imza attık. Milliyetçi Hareket Partisi her türlü engellemeye, iftiraya ve itibar suikastlarına rağmen önüne çekilen bütün barikatları yıktı, manşetleri yırttı ve hamdolsun 14 Mayıs’ta çok ciddi bir zafere imza attı. Yüzde 2-3 gösteriyorlardı, bittiler diyorlardı, barajı geçemez diyorlardı ama biz başardık.”