MHP Odunpazarı İlçe Başkanı Mustafa Komar şu ifadeleri kullandı;

“Odunpazarı Belediyesi Nisan Ayı meclis toplantısında gündem dışı söz alarak şehrimizin gündemi yerine uzun bir süre altılı masanın gerçeklikten uzak vaatlerini anlatmaya kalkması meclis üyesi sinirlerin gerilmesine neden olmuştur. AK Partili ve MHP’li meclis üyeleri de duruma tepki göstererek konuşmasını sonlandırmasını rica etmişlerdir. Gördükleri ısrarcı tavır nedeniyle de meclis salonunu terk etmişlerdir.

Japon turistler Eskişehir'i öve öve bitiremedi; "Avrupa şehirlerine benzeyen bir yer" Japon turistler Eskişehir'i öve öve bitiremedi; "Avrupa şehirlerine benzeyen bir yer"

AK Partili Meclis üyelerinin salonu terk ettiği sırada karşılıklı konuşmalar yaşanmış ve CHP’li meclis üyesi İrfan Kılınç’ın ağzından ‘Siz kurban olun HDP’ye' şeklinde bir söylem çıkmıştır. Kendisini terörle işbirliği ile yapmaya değil Eskişehir’e hizmet etmeye davet ediyoruz. Eskişehir’de HDP gibi terör işbirlikçisi bir partiye kurban olacak tek bir Allah’ın kulunu bulamazsınız. 14 Mayıs seçimlerinde sandığa giden vatandaşlarımız kime oy vereceklerini, kimlerin terör yanlıları ile beraber olduklarını çok iyi bilerek gereğini yapacaktır. Eskişehir halkı bu kendini bilmeze haddini sandıkta bildirecektir. HDP savunucu bir şahsı bizler Odunpazarı Belediye Meclisinde otururken görmek istemiyoruz ve istifaya davet ediyoruz. Biz sadece vatanımıza ve devletimize kurban oluruz.”