Eskişehir'de Rus Kadını Bıçaklayarak Öldüren Sanığın Davası Şifre Engeline Takıldı Eskişehir'de Rus Kadını Bıçaklayarak Öldüren Sanığın Davası Şifre Engeline Takıldı

Festival kapsamında Nasreddin Hoca Mahallesi'nde düzenlenen etkinliklerde yoğurt yeme yarışmaları yapıldı. İlçeye gelen Uluslararası Dans Grupları ise muhteşem dans gösterileriyle izleyicileri büyüledi. Ayrıca vatandaşlara Nasreddin Hoca Pilavı ve çeşitli ikramlar sunuldu.

Sivrihisar Belediye Başkanı Habil Dökmeci, festivalin açılışında yaptığı konuşmada şunları dile getirdi: “Medeniyetler diyarı Sivrihisar'ımızda geleneksel hale gelen Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali'mizi göle maya çalma ritüeliyle başlatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Festivalimiz, Pazar gününe kadar sürecek olup birçok etkinlik ve konserlerle dolu bir program sunuyor. Tüm vatandaşlarımızı bu anlamlı etkinliklere katılmaya davet ediyoruz.”

Etkinliğe Günyüzü Kaymakamı Muhammed Raşit Kurt'un da aralarında bulunduğu çeşitli kamu ve yerel yönetim temsilcileri ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.