Müjdat Gezen, Uğur Dündar’a bir mektup gönderdi. Uğur Dündar da tv100 ekranlarında Muharrem İnce’yi konuk ettiği programda bu mektubu seslendirdi. 

Temel Karamollaoğlu: "Diktatörlük olmasın diye sistem değişsin istiyoruz" Temel Karamollaoğlu: "Diktatörlük olmasın diye sistem değişsin istiyoruz"

Müjdat Gezen’in mektubunda şu ifadeler yer alıyor;

“Türkiye son dönemde iki deprem yaşadı. Siyasi deprem can alıcı olmamakla birlikte biraz can yakıcı oldu. Meral Akşener bence kendine göre haklı nedenlerle masadan kalkması olağan sayılabilir. Ancak insana da sorarlar hanımefendi siz son zamanlarda yurt dışında mıydınız diye. Ben bu meseleyi mizahçı şapkamı bir kenara koyup 42 yıldır yapmaya çalıştığım öğretmen barışçılığı ile yaklaşmak istiyorum.  Meral Akşener politikacı olduğu kadar bir öğretmendir. Altılı masadan ayrılırken asena tavrını bir kenara koyup öğretmen başırcılığı üslubu ile gitseydi daha şık olurdu. Nasıl davranacağımı senden mi öğreneceğim diyebilir. Estağfurullah benim kimseye öğretecek bir durumum yok. Sadece yaşadığım 80 yıl içinde, yaşadıklarımdan öğrendiklerimi anlatmaya çalışacağım. Meral Akşener eski video bantlarına bir kere daha bakıp ‘ben Kemal Kılıçdaroğlu için ne övgüler yapmışım’ der belki. Çünkü öğretmenler barışçıdır. Topluma barış mesajları verir, yıkıcı olmaksa kolaydır. Sayın Akşener anketlere bakarak karar vermişse o zaman Ekrem İmamoğlu’nun seçilmesinden öncesindeki anketlere de bir kere daha bakmasını öneririm. Garibanın hiç şansı yoktu anketlere göre. Meral Akşener masadan kalkabilir ama o üslubu hiç yakışık olmadı diyebilirim, çok sertti. Ben onun sahada sert tavrını seviyorum ama kendisine mecliste grup kurma şansı veren Kemal Kılıçdaroğlu’na bu denli sert çıkmasına anlam veremediğimi de belirtmek isterim. Şu anda bir anket yapılırsa Sayın Meral Akşener büyük oy kaybına uğramıştır. Hayattan öğrendiklerim bana böyle söylüyor. Konuğun Muharrem İnce sevdiğim bir insan. Bunu o da bilir. İyi bir öğretmendir İnce. Politik sahada iyi hatip olmasının nedenlerinden biri burada yatar. Ben ondan bir beklenti içerisindeyim. Barışçıl tavrıyla bu konuda aklın yanında bulunmasını ister ve dilerim. Masaya oturmak şart değil. Ama destek vermek iyi olur derim. Sonunda herkesin de bildiği gibi burada anahtar HDP’nin elindedir. Onlar olmadan hiçbir şey olmaz. Sanırım HDP beşli masanın yanında olacaktır. Diğer sol tandanslı partiler de aynı çizgide olacaklardır. Bence her şeye rağmen her şey çok güzel olacak.”