CHP’li Ali Haydar Çelik, “Şehr-i Derya Parkı belediyenin elinden alındı ve Devlet Su İşlerine verildi. Orası şu an mezbelelik. Oranın hali içler acısı. Anlaşılabilir gibi. İnsanlar süpürge ve kürekle orayı temizleyip piknik yapmaya çalışıyorlar. Belediye zamanında orayı pırıl pırıl tutuyordu. Oraya piknik yapmaya giden insanları neden cezalandırıyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Ali Haydar Çelik’e Odunpazarı Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Murat Özcan’dan yanıt geldi. Murat Özcan açıklamalarında, “Şehr-i Derya Parkı bir sözleşme ile Odunpazarı Belediyesine verilmişti. Sözleşme sona erince kurum kendi parkını kendi işletmek istedi. İçerisinde çöpleri Odunpazarı Belediyesi almak istiyorsa alabilir. Herhangi bir sakıncası yok. Bir protokol ile o çöpleri bana verirseniz alırım yoksa çöpleri almam diye bir dayatma yapacaksa burada belediyelerin uygulamalarını konuşmak gerekir. Odunpazarı Belediyesi orayı temizlemek isterse herhangi bir itirazımız olmaz. 

DSİ kanalları düzenli olarak temizleniyor. Kaç sefer temizlenecek de Ali Haydar Çelik ikna olacak bilmiyorum. Odunpazarı Belediyesi her ay ortalama 500 temizlik şikayeti geliyor. Belediye önce kendi işlerine odaklansın. Odunpazarı Belediyesi temizlik konusunda sınıfta kalmıştır.” şeklinde konuştu.