Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Nadir Küpeli şu ifadeleri kullandı;

"Son çalışmaların ardından Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Türkiye’deki en büyük sanayi bölgesi oldu. Biz artık bölgemizde yüksek teknoloji ile çalışan, emeğin yoğun olmadığı sektörleri bölgemizde istiyoruz. Endüstri 4.0 ile çalışan firmaları kabul ediyoruz. Çünkü Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi örnek bir yer.

Eskişehir ikinci kuşak deprem bölgesinde bulunan bir il. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikalar çok büyük bir oranda depreme hazır. Bizim denetim sistemimiz iyi çalışıyor. Fabrikalar genellikle prefabrik olarak yapılıyor. Yeni açtığımız bölgelerin de zeminleri çok sağlam. Kayalık bir zemin üzerinde bu işi yapmaya çalışıyoruz. Özellikle Marmara bölgesinden Eskişehir’e yatırımcı geliyor. Eskişehir’in karayolları ve demiryolları nedeniyle bir kavşak noktasında olduğunu unutmamak lazım. İstanbul’daki muhtemel depremden kaçanlar Eskişehir’e geliyor demek çok doğru olmaz. Eskişehir sosyal bir şehir. Bu kentin yaşam kalitesi oldukça yüksek. Bu şehre gelen beyaz yakalıların bu sebeplerle burada kalmasına neden oluyor.

Eskişehirli genç kaleci milli takıma davet edildi! Eskişehirli genç kaleci milli takıma davet edildi!

Eskişehir çok fazla göç alan bir kent değil. 1978 yılında Eskişehir Türkiye’nin en kalabalık 6. kenti iken şu an 25. sırada yer alıyor. Nüfusumuz hala 1 milyonu bulmadı. 900 bini yeni geçti. Eskişehir’e ciddi bir göç talebi yok."