Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Nadir Küpeli şu ifadeleri kullandı;

Eskişehir’de çok ciddi işgücü sıkıntısı var. Benim bölgemde neredeyse tüm fabrikalar çalışma arkadaşı arıyor. Her yerde bu bez afişlerden var. İşkur’dan personel talep ediyorlar. Personel yetersizliği nedeniyle bazı fabrikalar bazı hatlarını durdurmak durumunda kaldılar. EYT de bizi biraz bozdu. Eskiden insanlar kıdem alacaklarının zayi olmaması adına biraz daha aidiyet duygusu ile çalışıyorlardı. EYT ile çok ciddi sayıda çalışanımızı emekli etmek durumunda kaldık. 300-500-1000 lira daha fazla daha veren firma olduğunda işçiler oraya gidiyor. Sadece parasal değerlerle işbirlikteliği çok doğru bir şey değil. Eskişehir Organize Sanayi bölgesindeki fabrikalarda çalışanların yüzde 25’i EYT ile emekli oldu. 48-50 yaşında olan birisinin emekli olması bu ülke için ciddi bir yük. 

Resmi açıklama da geldi; Eskişehir'e çok yakın konumda deprem oldu! Resmi açıklama da geldi; Eskişehir'e çok yakın konumda deprem oldu!

Ülkede işsizlik rakamları artıyor ama bizler de personel bulamıyoruz. Çünkü durum iş beğenmemezlikten kaynaklanıyor. Bizim ülkemiz dünyadaki en sosyal ülkelerden bir tanesi. Bizim bölgemizde doğru dürüst asgari ücretle çalışan da kalmadı. Sorun işçilerin üretim aşamasında çalışmak istememeleri. Herkes masa başında çalışmak istiyor.