İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Emine Edizgil şu ifadeleri kullandı;

"Afyonkarahisar’da çok güzel bir program yapıldı. Genel Başkanımız Meral Akşener de bir konuşma yaptı. Kurultay havasında geçti. Sanırım her sene orada bu program tekrarlanacak.

Genel seçimler sona erdiği günden beri yerel seçimlere hazırlanıyoruz. İlçelerimizde adaylarımızı belirlemeye çalışıyoruz. Aday olmak isteyenler bizimle temasa geçiyor. İlk önce aday adayları belli olacak. Yöre halkı kimleri aday olarak görmek isterse o isimler aday olacaktır. Anketler de yapılacaktır. Aday belirleme sürecinde temayül yoklaması olacak. Genel merkez son kararı verecek ve adaylar kesinleşecek. Aday çıkarmak kolaydır. Ancak biz kazanması gereken adaylar ile yola çıkacağız. Bu konuda oldukça titiz bir şekilde çalışıyoruz. 

Seçimlere tek başına girilme kararı alındı. 7 ay uzun bir süre. İttifak olmadığı sürece 14 ilçe ve Büyükşehir Belediyesine aday çıkaracağız. Nebi Hatipoğlu Eskişehir Büyükşehir Belediyesine aday gösterilebilir. Kendisi Eskişehir’de sevilen bir isim. Doğruları açık yüreklilikle söyleyen bir vekilimiz. Kendisi ister ve genel merkez de onaylarsa aday olur.

Kemal Kılıçdaroğlu Yılmaz Büyükerşen'den önce Eskişehir'in çöl gibi olduğunu söyledi! Kemal Kılıçdaroğlu Yılmaz Büyükerşen'den önce Eskişehir'in çöl gibi olduğunu söyledi!

CHP seçimleri Eskişehir’de kaybederse, İYİ Parti kaybettiren parti olur deniliyor. Biz böyle bir durum nedeniyle çekince yaşamıyoruz. Bu durum yaşanırsa bizim suçumuz olmaz çünkü CHP başka bir parti, İYİ Parti başka bir parti. Biz de Belediye almak için, iktidar olmak için kurulmuş bir partiyiz. CHP’liler bizi bu konuda suçlamamalı. Ayrı ayrı partiler olarak gireceğiz, iyi olan seçimleri kazansın. 

Odunpazarı, Çifteler, Mahmudiye gibi ilçelerde İYİ Parti olarak çok güçlüyüz. Benim Odunpazarı Belediye Başkanlığına adayı değilim ancak genel merkezimiz bana aday ol derse ben de aday olurum. 

Tepebaşı Belediye Başkanlığı için Melih Aydın ve Nusret Kabasakal’ın isimleri geçiyor. Adaylar olabilir. Bizim için Eskişehir halkı kimleri aday olarak görmek istiyor. Biz de temayül yoklaması yapılır ve adaylar öyle belli olur."