İYİ Parti Milletvekili Adayı Nebi Hatipoğlu, söz aldığı sırada Eskişehirspor taraftarları meşale yakarak "En büyük başkan bizim başkan" diye tezahürat yaptı.

Hatipoğlu da " Hep diyorum.3 büyük 4 büyük yok en büyük Eskişehirspor" diyerek taraftarlara seslendi. Ardından partililere seslenen Hatipoğlu, "Bildiğiniz gibi listemizdeki adayların hepsi Eskişehirli. Sorunları en iyi Eskişehirliler bilir ve çözer. Tüm Eskişehirlilerin, Eskişehirlileri desteklemesini canı gönülden istiyorum. İYİ Parti tarih yazıyor Eskişehirde. Ekiplerimiz kapı kapı dolaşıp partimizi anlatıyor. Anketlerde gösterildiği gibi olmadığını herkes görüyor. 3 vekil çıkaracağımıza dair inancım tam. Verdiğim vaatlerin hepsini yapacağım. Hatta bugün annem burada bana 'Oğlum bir sürü vaat veriyorsun, hepsini yapabilecek misin?' diye sordu. Bu vaatlerimden biri de Eskişehirspor. Eskişehirspor'u niye siyasete karıştırıyorsunuz diyorlar. Bunlar Eskisehirspor'a destek vermeyenler. Siz de gelin destek verin görelim boyunuzun ölçüsünü. Bu taraftar destek veren herkesi alkışlar. Eskişehirspor'u Süper Lig'e çıkaracağım. Ben vaatlerimin hepsinin arkasındayım" diye konuştu.

Açılışta ilçe başkanları ve milletvekili adayları da kısa birer konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların ardından Seçim Koordinasyon Merkezi kurdele töreniyle açıldı.