CHP’li Gaye Usluer’in “Ben bu şehirde yaşayan bir seçmen olarak söyleyebilirim ki İYİ Parti Eskişehir Milletvekilinin yapmış olduğu açıklamalar nezaket sınırlarını aşan ve Yılmaz Büyükerşen’in şahsı üzerinden yaptığı açıklamalar İYİ Parti seçmeninde olumlu bir etki yaratmamıştır. Eskişehir’de şu an oluşan hava Yılmaz Büyükerşen’e sahip çıkma yönündedir. İYİ Partili seçmenler bu sebeplerle CHP’li bir belediye başkanına yönelmiştir” sözlerine İYİ Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Nusret Kabasakal’dan yanıt geldi.

Bayram Kazancı: "CHP de, İYİ Parti de iktidar olmak gibi bir derde sahip değil" Bayram Kazancı: "CHP de, İYİ Parti de iktidar olmak gibi bir derde sahip değil"

Nusret Kabasakal şu ifadeleri kullandı; 

“Nebi Hatipoğlu’nun İYİ Parti tabanından tepki gördüğü yorumuna katılmıyorum. Gaye Usluer, Utku Çakırözer gibi isimler Yılmaz Büyükerşen’in kontenjanından milletvekili seçilmiş isimler. Böyle düşünmeleri normaldir. Çünkü kendileri tabanın siyasetçileri değiller. İYİ Parti’de bir temayül yoklaması yapıldı ve 700 oy farkla vekilimiz birinci çıktı. İYİ Parti teşkilatları olarak milletvekilimizin arkasındayız. Yılmaz Büyükerşen’e oy verip vermeyeceğimize İYİ Parti genel merkezi karar verir. Bizim için önemli olan genel merkezin ne dediğidir. İttifak konusunda henüz net bir şey yok.”